Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nektek mi volt a kedvenc...

Nektek mi volt a kedvenc szépirodalmi művetek amit tanultatok irodalom órán?

Figyelt kérdés
Nekem nincs kedvencem de ami talan nagyon meg ragadt Édes Anna is az Onegin főleg úgy hogy Tatina érdekes személyiség majdnem olyan mi mint én annyi különbséggel hogy én nem vagyok olyan zárkózott mint ő... De nektek mi is miet?

#irodalom #olvasás #realizmus #Édes Anna #romantica #Ongein #Inpressnismus #Rouge & Noir
2017. máj. 2. 18:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt azért még elfeljtem oda írni hogy Vitcor Hugo Les Misérables című regényét is olvastam is az is nagyon kedvelem főleg azt a fajta humort mélyben az a társadalmi kritika hogy egy fegyenc is egy utca lány tartja az egésznek az elkölcsét...
2017. máj. 2. 18:59
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Ennek a kérdésnek a Humor kategóriában lenne a helye.
2017. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Mindossze kettore tudom azt mondani, hogy tobbe-kevesbe elveztem, az egyik a Pal utcai fiuk meg altalanosbol, a masik a Tartuffe, ami kb. a gimi 9-10. osztalyaban volt. A tobbinel en csak szenvedtem, foleg a nehez, regies nyelvezetu olvasmanyoknal volt az, hogy kb. 5x kellett elolvasnom, hogy valamit felfogjak belole, de azt is elfelejtettem 5 oldallal kesobb:/ szerintem raferne egy alapos reform a kotelezo olvasmanyokra.
2017. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Édes Anna nekem ia tetszett. Meg még a Tartuffe, az Antigoné, a Romeo és Júlia a Vadkacsa (Ibsen), meg az Ivan Iljics halála.
2017. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem igazán emlékszek. Középsikolában utolsó évig semmit nem olvastam, de aztán a nyári szünetben rákaptam az olvasásra, akkor visznt már nem érdekelt hogy mi kötelező és mindent elolvastam, ami otthon volt.


Szóval nem tanultunk róla, talán csupán ajánlott olvasmány volt, de az egik legmeghatározóbb élményem Camus: Közöny c. regénye volt, annak a hangulatával tudtam a legjobban azonosulni.

2017. máj. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A 2.-ik válaszoló meg mondaná nekem hogy mert a humor kategóriában lenne a helye
2017. máj. 3. 09:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Dante-Isteni Színjáték
2017. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát a Kalevalát nem tanultuk, de tanulni kellett volna.
2017. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Csehov - A sirály. Szerintem zseniális ahogy a boldogtalan, magányos szereplők az egész műben "elbeszélgetnek egymás mellett".

Tolsztoj - Ivan Iljics halála. Nagyon tetszett benne, hogy Ivan Iljics a halálos ágyan jött rá, hogy mennyire "félre élte" az életét.

Mikszáth - Beszterce ostroma. Szerintem a magyar irodalomban Mikszáth az egyik legnagyobb zseni. Ez az ember több, mint 100 éve alkotott, és még mindig meg tud nevettetni. Humor, fordulatos, érdekes, és mégis mély mondanivalójú történetei vannak. A stílusa zseniális.

Madách - Az ember tragédiája. Ehhez a műhöz azért érni kell, mert nagyon mély gondolatok vannak benne. Imádtam olvasni, azóta már újra is olvastam.


De igazából mindegyiket szerettem, tizediktől fogva(sajnos, az eposzok, és a Biblia még mindig nem fekszik nekem). Bár azért azt megemlíteném, hogy én minden kötelezőt utolsó éven olvastam el, amikor rájöttem, hogy ezek milyen jó művek (meg milyen jó lenne jó érvelést írni érettségin :D).

2017. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett a Tartuffe, mert vicces és ironikus mű, de a kedvencem a Hamlet volt, mert akkoriban pont azon elmélkedtem én is, hogy mi a franc az élet értelme, vagyis: 'Lenni vagy nem lenni' :D


Ezen kívül... Edgar Allan Poe: A Holló

2017. máj. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!