Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Amit csináltam, "plágiumnak"...

Amit csináltam, "plágiumnak" számít?

Figyelt kérdés

Költő vagyok (vagy akarok lenni)

Találtam egy tök jó Ady verset. Noss, a témáját kb átvettem, a formáját, meg a gondolatmenetét, csak megírtam a saját szemszögemből, érzésemből. Sort nem vettem át de szavakat és gondolati sorrendet igen.

Természetesen ha megjelenik valahol a jövőben kiírom, hogy "ez" a vers ihlette.



2017. máj. 6. 01:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, főleg ha ki is írod, mi ihlette, akkor semmiképp sem plágium.
2017. máj. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű ez csak egy konkrét szövegről ítélhető meg.
2017. máj. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Carragher_x ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem számít annak.
2017. máj. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden költőt megihlet valami, semmi gond nincs azzal, ha ez a valami egy másik vers. Pláne, ha vállalod is.
2017. máj. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy parafrázis.
2017. máj. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Ezt visszautasítom. Mert a parafázis azt jelenti, hogy valamit másképp vagy hasonló módon leírunk, megismételünk. Én csupán a gondolatot és a témát vettem át. Meg 1-2 szót azt sem úgy és ott, és azok a se ugyanazt jelentik még az átvett szóval sem.
2017. máj. 6. 03:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem plágium, én is dolgoztam már át verset.
2017. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem plágium, én novellával csináltam hasonlót, az eredeti nem novella volt, hanem egy igaz történet elmesélése.
2017. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem plágium,legalábbis a téma átvétele semmiképpen. A forma és a gondolatmenet átvétele viszont esetleg gyanakvásra adhat okot.Egyébként,hogy valami plágium-e , az sok esetben vitatható.De ugyanazt a témát más-más szemszögből feldolgozni, megírni , az minden bizonnyal megengedett.
2017. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Költészetben, szépirodalomban ilyen esetben nem plágiumról, hanem epigonizmusról beszélünk. Ha a versed jó, a kritikus azt fogja írni, hogy ez egy Ady hatása alatt írt vers, majd kimutatja az intertextuális kapcsolódásokat. Ha a vers rossz, akkor a kritikus azt írja, hogy Ady-epigon vagy. Ez a jelző viszont elég degradáló.

Üdv:

Egy költő :-)

2017. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!