Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a harcosok szimbóluma?

Blackness1970 kérdése:

Mi a harcosok szimbóluma?

Figyelt kérdés
Egy olyan szimbólumot keresek, ami kifejezi a bátorságot, keménységet. Az ellenséggel szembeni könyörtelenséget. És akár győz akár veszít szembeszáll és harcol a végsőkig.Aki nem adja meg magát és soha nem adja fel.

2017. jún. 17. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kilyén Balázs ***** válasza:
100%

Az emberek a szimbólumokat nagyon rosszul kezelik manapság. Az első dolog amit a szimbólumokról tudnod kell, hogy "Kinek" . Mert a szimbólumok egyszerűsített képek (maradjunk a képeknél van más is) amik egy gondolatot érzést fejeznek ki. Azért nem egyszerűen kép, mert a szimbólum sokkal erősebben egyszerűbben fejezi ki azt a dolgot...pl a harcnak 100000000 millió olyan dolga van ami kifejezi és minden népnek országnak egyénnek más lehet az ami ezt kifejezi a legjobban. Lehet nekem a kard az ami a legjobban kifejezi ezt, lehet másnak a tank. Mellesleg olyat, hogy harc kifejezni elég egyszerű, mert naaaaagyon régi dolog és van 3-4 olyan dolog is ami nagyon elemien mindenkiben azt az érzést fejti ki, egyszerűen azért mert már a génjeibe ívódott.


Egy olyat, mint szőnyegbombázni már nem feltétlen könnyü kifejezni...hacsak nem magát a dolgot jeleníted meg..de az sosem lesz olyan erős mint egy szimbólum.


Ennél már csak olyan "elvont" dolgokat nehezebb megjeleníteni mint "harcolni a végsőkig" . Ilyen elvont dolgok kifejezésére és megjelenítésére teszi fel sok művész az életét és csak a legjobb képein tudja azt igazán visszadni.


Személyes tapasztalatom : a legjobban azok a szimbólumok működnek, amin elgondolkozunk és azonnal az jut eszünkbe. Vagy a leg általánosabb.

ezért is látok sok olyan tetkót ami masszívan szar manapság, mert azt sem tudják miért csináltatják.

1, Vagy dísznek és akkor nem is kell kifejezzen semmit...lehet akár vonalak is.

2, Konrét jelentése van, nagyon valószínű, hogy csak a viselőnek...arra pedig érdemes a számára legkifejezőbb képet ikont akármit választani. Nem biztos, hogy olyan jól néz ki, de nem is az a célja....ezzel egyébként nem lenne baj, de néha annyira sok mindent akarnak beletenni hogy egyre több lesz a tetkó és egyre gagyibb, ahelyett hogy csináltatna 2-3 egyszerűet és tudná ez erre van.

3, A nagyon kevés átmenet amikor nagy átgondolás után a leg ősibb szimbólumokat kiválasztja (pl egy kard, vagy kígyó, szárny, és egy elfogadható egyszerűségben méretben elhelyezésben teteti fel és mindegy , hogy ki minek látja...ő tudja mit jelent....általában a többiek is...nagyjából.

A szimbólumoknál az ÉRZET amit ha ránéz valaki érez. Pl egy koponyás tetkónál nem feltétlenül a halált "érzi" az ember amikor ránéz, hanem hogy félelmetes.

Amit te leírtál az nekem pl egy üvöltő izmos csávó sebekkel teli , mert bennem ez kelti ezt az érzést...mert bennem úgy rögzült ez a dolog, hogy egyenlő a haraggal, mert az tud mindenem átküzdetni.

De pl ez egy SZAR tetkó lenne. És ezért csináltatnék inkább egy Kardot szárnyakkal (ami a felsőbbrendűt jelenti számomra) csak, hogy jól nézzen ki és ha valaki ránézne kb azt érezné, hogy harc...én meg tudnám, hogy nekem ez a végsőkig harcolok és sosem adom fel jelenti....

2017. jún. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a reakciókat. Még annyit szeretnék mondani, a félreértések elkerülése végett, hogy gondolkodom egy tetováláson, ami kifejezné azt, hogy harcos vagyok - mert az szeretnék lenni,- mert az életben előadódó komoly problémákkal, nehézségekkel vagy betegségekkel szemben fel kell hogy vegyük a harcot. Jelenleg is egy ilyen nehéz élethelyzetben vagyok. És sosem akarom elfelejteni, hogy ezt kell tennem, harcolni és sosem feladni. Ahogy az avatárban is elhangzott hogy : "Sose add az életedet harc nélkül".
2017. jún. 18. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!