Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szereplő válogatás, casting...

Érmellék Zoltan kérdése:

Szereplő válogatás, casting hol van musical és zenés szerepekre 10 éves kislányomnak? - aki elismerten tehetséges, sugárzóan szép és kimagaslóan intelligens, de vidéki.

Figyelt kérdés

2017. jún. 30. 12:23
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Vidéken nincs színház?
2017. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Évek óta nem volt semmi ilyen a megyei színházban. Írtam a szomszéd megyébe is. Visszaírták, nincs náluk sem szereplő válogatás. ************ Amit hallottunk: Pesten nemrég volt a József Attila Színházban 9-12 éves gyermekeket kerestek. Amire jelentkeztünk. Visszaírták, hogy csak fiúknak tartanak meghallgatást, mert csak azokban gondolkodik a rendező úr. (Légy jó mindhalálig válogatás volt. OK. Szinetár Dóra volt az első nagy főszereplő, nem????)*******
2017. júl. 3. 07:09
 3/3 anonim válasza:

Kedves Zoltán!


Én azt tanácsolnám, hogy 16 éves koráig ne erőltessék a szereplést, mert sérülhet, torzulhat a személyisége. Addig inkább tanárt keressenek, aki foglalkozik vele, és belülről is ismeri a színház világát, hagy a kislány alaposan végig tudja gondolni, és érettebb fejjel is átgondolja, hogy ő ezt akarja-e vagy sem.

Nem véletlen az sem, hogy a színészek nem szeretik a saját gyermeküket fiatal korban színházba, de leginkább a kulisszák mögé bevinni, mert annyira mélyen beleivódik a gyermeki lélekbe, hogy ha később ezzel nem foglalkozhat (pl. nem tud belőle megélni, vagy nem kap szerepet) akkor akár egész életében vágyakozhat utána, ami csak szélyiség torzulást okoz.

Nem mellesleg a színésznőket nem csak tehetség alapján ítélik meg. Egy női barátom aki sokáig erre a pályára készült, mesélte, hogy a rendezőknél sokat számít az, hogy ki hogy hízelgi körbe stb.

Persze mindennek megvan a pozitív oldala is, és azt sem szabad elhanyagolni, ez is egy szép foglalkozás.

Most azt tanácsolnám, hogy egy kicsit vissza kellene lépni, és hagyni, hogy a kislányban ezek a dolgok érjenek. Sem tiltani, sem erőltetni nem jó. Remélem nem keltettem félelmet önben, nem ez volt a szándékom. Kívánom, hogy ha a kislánya valóban ezt szeretné, akkor sikeres legyen benne, ha pedig nem erre szenteli az életét, akkor abban legyen sikeres, amit választ.

Csak azért mertem ilyen hosszan írni, mert pszichológus a foglalkozásom, és próbáltam más megközelítésből is rávilágítani a dolgokra.


Üdvözlettel Dávid

2018. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!