Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A magyarok ellopták Franz...

Shan-Yu kérdése:

A magyarok ellopták Franz Joseph Haydn zeneművét?


2017. júl. 22. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok? Ellopták?


[link]

2017. júl. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, a magyarok ellopták, hiszen ez volt a mi himnuszunk 1867 és 1918 között.

A lopást némileg enyhíti, hogy Haydn gyakran megfordult Magyarországon, és sokat köszönhet az Eszterházy családnak (pl Meglepetés szimfónia)

2017. júl. 23. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ezt mondom, de hülye vagy. Ez az Osztrák Császárság himnusza volt, ők kényszerítették ránk ezt az Erkel-féle himnusz helyett.
2017. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Kölcsey-Erkel himnuszt én csodálom, ámde nem szeretem.


Miénk a világ legszomorúbb himnusza.


A Szózat sokkal jobb, Vörösmarty és Egressy Béni előtt le a kalappal.


A székely himnusz szintén tetszik nekem.


Ha Kodály Zoltán írt volna egy új himnuszt (NEM A KOMMUNISTÁKNAK!!!) akkor az sokkal jobb lenne. Szerintem.


Egy utolsó dolog a himnuszokról: az EU himnusza szerintem egy szentségtörés, teljesen kommersszé tették Beethoven és Schiller egyik legjobb művét.

2017. júl. 28. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Himnusz a '30-as évekbeli átiratban lett ilyen búvalbélelt. Erkel eredeti kottája és instrukciói szerint játszva pont, hogy energikus, lendületes, "a balsorssal szembeszálló" előadásmóddal kéne játszani.
2017. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont. Kodály pedig azért nem írt, mert úgy gondolta a magyar himnusz már meg van írva (zenésítve). Én nem vitatkoznék a véleményével :). A Himnusz megzenésítését pályázaton hirdették, ahova Egressy is beadott egy művet, ám Erkel nyert. Ha érdekel keress rá a YouTubeon, az valamivel vidámabb, de ehhez a vershez szeintem Erkel találta meg a hangulatot, és az úgy jó ahogy van.
2017. júl. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva pedig, kicsit olvass utánna a magyar történelemnek, vagy figyelj töriórán. Nem ellopták, hanem ez volt az OMM himnusza, azaz Ausztriáé egy hazánké is.

Utsó voltam.

2017. júl. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődöm, a székely himnusz nem szomorú?
2017. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!