Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Belépő szintű fényképezőgép?...

Belépő szintű fényképezőgép? Milyet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elkezdeni fotózni. Ugyebár ehhez elég kezdésnek egy kisebb alapgép. Amit kinéztem, az egy Canon EOS 1000D. Az lenne a kérdésem igazából, hogy mik a tapasztalatok ezzel a géppel? Megéri vele elkezdeni fotózni? Olvastam egy-két oldalon, hogy ár-érték arányban jó kis gép, de itt is kérnék egy kis véleményt. Előre is köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat!

2017. aug. 6. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Fényképezésre jobb a Nikon D3400 🙂
2017. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Molyember ***** válasza:
100%
Az csak a gép, több függ az objektív minőségétől és a te képességeidtől. Vedd azt, amire pénzed van, a többi úgyis rajtad áll. Ha nem megy, a legjobb géppel se fog menni, ha ügyes vagy, egy krumplival is tudsz fotózni.
2017. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. aug. 6. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Kettest felpontoztam! Eddig csak jóllakni tudtam krumplival, ezután megpróbálok fotózni is :)))
2017. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Molyember ***** válasza:
Nem könnyű. :)
2017. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fényképezőgépek kategóriákba oszthatók, ezt nagyjából tükrözi az áruk. Egy kategórián belül kevés különbség van, szinte mindegy, milyen márkát veszel.


Minden gépen van Program gomb, ez automatikusan állítja a blendét,m záridőt és élességet. Van olyan gomb is, amelyik csak egyiket állítja automatikusan, miután a másikat te manuálisan beállítottad. A kezdők legnagyobb legnagyobb problémája azonban a képkivágás, azaz mit milyen szögből fényképezzenek, mi legyen a háttér, mi legyen a képen. Ezt tanfolyamokon, vagy könyvekből lehet megtanulni, valamint sok sok gyakorlással. A digitális gépekkel az a jó, hogy bármit kipróbálhatsz, aztán mindent letörölhetsz, és kezded elölről.


Amit kinéztél, jó kezdőgép, vedd meg nyugodtan (más meg más márkára esküszik, de hidd el, ez szubjektív). Aztán ugyanazt fényképezd le sokféle szögből, közelebb és távolabb, kis és nagy záridővel, majd pedig nézd meg a különbségeket. Ez a legjobb tanulási módszer, ha magad csinálod.

2017. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!