Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vannak olyan beszámolók amik...

Vannak olyan beszámolók amik azt az érzést adják vissza amit a német lakosság érzett a második világháboru időszakában?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 18:18
 1/2 RandalGraves ***** válasza:

Szerintem Ken Follett az Évszázad trilógiában elég jól és közérthetően leírja a témát, nála elvontabb Kurt Vonnegut Az ötös számú vágóhíd, vagy Günter Grass A bádogdob című regénye. Anna Frank naplója is érdekes, bár nem Németországban játszódik, de a szereplői németek és az életérzést jól átadja.

Naplót pedig szinte valamennyi német politikus, tábornok és művész irt, akik ott és akkor éltek, de az egyszerű német polgárok naplói közül is sok kiadásra került. Ezek közül a legtöbb csak németül elérhető és főleg berliniek írták őket.

2017. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Engem igazából az érdekelne, amit a nem zsidó köznép érzett. Milyen érzés volt a gondolat, hogy az állami szinten tervezik más országok kirablását. Vagy a népnek mást adtak be? Olyasmit hallottam, hogy a közkatona büszkén ment az orosz lakosságot felszabadítani. Milyen érzés volt a nyugat leigázása, majd a kezdeti sikerek. Ebből mit érzett a közember és mit hitt mi zajlik körülötte? És mit érzett mikor sorra bombázni kezdték a német városokat? Hogy élték meg ezt a városi és a vidéki német közemberek. Ilyen megközelítésből melyik műveket javaslod?
2017. aug. 10. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!