Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek mit szimbolizál...

Szerintetek mit szimbolizál Hugo Simberg "A sebesült angyal" c. festménye?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy maga a művész szándékosan nem fűzött hozzá magyarázatot, illetve szerinte nem is kell egységes "megfejtés". Én arra vagyok kíváncsi, hogy mi a szubjektív véleményetek és milyen érzéseitek vannak a festményről / festménytől.

2017. aug. 10. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Hogy egy angyal is lehet halandó, ő is megsérülhet. Az emberek meg milyen jók, hogy segítenek rajta.
2017. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
A festő a védőangyalát hibáztatja azért a balszerencséért, ami őt érte. Nekem nem tetszik. Nagylelkűbb dolog alázattal tűrni a nehézségeket.
2017. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hiába az angyal van középen, a lényeg inkább a kifelé néző fiú arckifejezésén van. Megbántott, csalódott, dühös, kiszolgáltatott. Az angyal szerintem a gyermeki ártatlanságot szimbolizálja, ami itt meg lett tépázva, és úgy próbálják menteni, hogy útközben oda se nézzen mi folyik körülötte.
2017. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenkinek ment a zöld! Van a festménynek egy művészi "feldolgozása". A Nightwish - Amaranth c. száma. Nem igazán értem, hogy a szöveg és a festmény, plusz a videoklip hogyan áll párhuzamban, de szerintem elég jól visszaadja a festmény borongós hangulatát.
2017. aug. 10. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!