Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vásároltam egy festővásznat,...

Vásároltam egy festővásznat, mivel tudnék rá festeni és hogyan?

Figyelt kérdés

Egy festővásznat vásároltam, arra lennék kíváncsi, hogy mivel festhetek rá, hogy meg is maradjon. Tudom van olaj, akril, de nem tudom, hol lehet ezeket kapni, meg kicsit drágának is tartom őket. Arra gondoltam, hogy temperával(sima, iskolás) festenék rá, de nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet lenne. Valaki adna pár tanácsot?

És ha már itt tartunk valami jó módszer amivel szépeket tudok festeni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!(16L)



2017. aug. 13. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapozz gessoval vagy vizes bázisú általános alapozóval. Az elsőt művészboltban tudod beszerezni, a másodikat festékboltban.


Tempera utókezelés nélkül esélyes, h fog jönni az alapozott vászonról is. Utókezelésre spray kiszerelésű lakkot javaslok.


Vegyél az Aldiban v a Lidlben olcsó akrilfestéket, iskolakezdés környékén mindig árulják. Egyébként a belépő szintű, 6-8 tubust tartalmazó akrilfestékszett művészellátóban sem drága.

2017. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

temperával nem, tojástemperával lehetne, de az elég bonyolult (porfesték+tojássárgája)

inkább akrillal, vannak tutoriálok fenn kezdőknek, keresgélj

https://www.youtube.com/watch?v=Qe33o8ezVfI

https://www.youtube.com/watch?v=lcMWqQ0ZuR4

olaj

https://www.youtube.com/watch?v=-gMyNem2dJo

2017. aug. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Olajfestékkel. A módszereket illetően nézz meg pár Youtube videót.
2017. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. aug. 13. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked a legjobban az éri meg, ha veszel pár akril festéket, akár a három alapszínt meg fehéret, az azért annyira nem durva kiadás. Mert mire veszel alapozót, meg miegymást a temperához, hogy működjön (és még úgy is esélyes, hogy egyszer csak elkezd majd lemállni pár év múlva vagy kifakul) addigra több pénzt költesz el, mintha akrilt vettél volna. Az olaj tényleg drága mulatság, nehezebb is bánni vele kezdőként mint az akrillal, szóval azért se ajánlanám. Tojástempera meg még bonyolultabb. Amúgy alapozva van a vászon? (ha fehér és nem anyagszerű tapintása van, hanem kicsit keményebb, akkor valószínűleg előre alapozott, de lehet rá is van írva) Mert ha nincs, mindenképp kell gessot (=alapozó) venned és le kell alapoznod. Amúgy lehet vászonra akvarellel is festeni, maradandónak maradandó lesz, csak akvarellel jobb akvarell papírra festeni, azon viselkedik igazán jól.

Ha meg egyáltalán nincs tapasztalatod a festésben és nincs ötleted, hogy mi legyen a kép, akkor esetleg megpróbálhatsz megcsinálni egyet egy Bob Ross tutorial alapján, ha tetszik. https://www.youtube.com/watch?v=lLWEXRAnQd0 Én sose másolnék ilyen képet, meg annyira nem is tetszenek, de hihetetlen cuki a csávó és kezdőknek meghozhatja a kedvet többre is:) Meg még mindig sokkal jobb, mintha szivárványzsírkrétát olvasztanál a vászonra és megcsinálnád a milliomodik szivárványesőben álló giccses párocskát.

2017. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazad van, jobb ha kicsit többet költök rá, minthogy késöbb "elromoljon". Azt írja a rajta, hogy le van alapozva, szóval azzal sem kell törődnöm. Köszönöm a linket is:))
2017. aug. 14. 20:15
 7/7 anonim ***** válasza:

SOHA nem vásárolgatunk infó nélkül! Főleg ha újdonság a dolog/téma. Én is hetekig érdeklődtem pl jelenlegi munkámhoz szilikon, műgyanta s annak festéséről. S csak szépen sorba ahogy haladok a figurám elkészítésével úgy veszek majd hozzá alapanyagot.

Az elképzeléstől a kisérletezgetésekig, hogy praktikusan s rugalmasan tudjam az alapot kifaragni s arról jön a negatív majd a pozitív kiöntés, majd a festék s a lakkozás. Úgy 2-3 éves az egész, de csak azért mert infó hiánya miatt nem mertem belevágni. Persze mellette csináltam más alkotásokat is.

Egyszer volt, hogy hasamra csaptam s megvettem ezt azt, amibe beletört a bicskám s adogathattam el, ami nem illett a képbe. ><

2017. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!