Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Budapest milyen város szerinte...

Budapest milyen város szerintetek?

Figyelt kérdés
Budapest meseszép: http://www.youtube.com/watch?v=H6ptVJG7r8s
2010. máj. 28. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Utazz egyszer végig a hármas metrón, és megtudod...
2010. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Szeretem. Szeretek itt élni. Csak a megfelelő környezetet kell megtalálni.Minden kézre esik, és van élet, munkalehetőség(elvileg)több mint vidéken.De hát 1 ember a sokból mindenkinek más a véleménye, mint pl az előttem válaszolónak
2010. máj. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Leírom, én hogy látom BP-et.

Én rendszeres ingázó vagyok vidékről, vagyis viszonylag jól ismerem a fővárost.

A belváros része nagyon szép, arra nem lehet panasz.

A külvárosok viszont nem csak, hogy koszosak, de még biztonságban sem érezheted magad. Ez különösen igaz a panel lakótelepekre.

A közlekedést egy szóval tudnám jellemezni: borzalmas. Autóval haladni lehetetlen az állandósult dugók miatt. Persze az is igaz, hogy sok városi részt, utat, még a szocializmus idején építettek ki, amikor még jelentősen kisebb volt az autóforgalom. De a szükséges újítások elmaradása miatt ez igen nagy gondot jelent.

A tömegközlekedés teljes mértékben elavult. Van néhány újabb jármű is (pl. Combino), de a járműpark nagy része már meglehetősen régi. A buszokkal történt meghibásodások már lassan mindennapossá válnak.

A BKV inkább híres a Nokia telefonos dobozairól, mint a BKV-s járművek gyorsaságáról, tisztaságáról.

A jegyek ára irreálisan magas, a bérleteké szintúgy.

A legtöbb helyen nem lehet kártyával fizetni, és sok helyen jelent gondot a jegy kifizetése, főleg, hogy automaták vagy nem léteznek, vagy nem működnek.

Az állomások, koszosak, büdösek, az ember szeretne gyorsan odébb állni, amire persze nincs lehetőség a gyakori járatkimaradások, és a szokásossá vált késések miatt.

Amúgy az egész fővárosban sok a hajléktalan, és a kéregető, az ember szinte mindig beléjük fut (én régebben minden nap találkoztam velük).

Szóval: miénk Európa leglepukkantabb fővárosa, és korrupcióban ők a császárok, és igenis nálunk vannak a világ legdrágább vonaljegyei.

Budapest, én így szeretlek.

2010. jún. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Budapest egy mindenféle város. Van szép is, csúnya is benne. Van tiszta, van koszos arca. Vannak csendes és zajos helyek, nyugodt és nyüzsgő helyek, biztonságos és veszélyes környékek.
2010. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Büdös, koszos, tele bunkó emberekkel!

De én így szeretem =)

2010. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Nagyon ember-függő válaszok ezek...

Ha van összehasonlítási alapod (több féle) akkor láthatod, hogy Budapest szép.

Igaz, hogy koszos és vannak rossz környékek, de az hol nincs??!!

Szerintem gyönyörűek a régi épületek (igen, akkor is ha esik le a vakolat) gyönyörűek a hidak (közel s távol egyedülállóak vagyunk Duna és híd ügyben).

A Kopaszi-gát elmondhatatlanul kellemes hely - ajánlom mindenkinek!!! - a Margit Sziget szintén. Vagy egy kis hegyünk is, vár, Mátyás templom, Bazilika.

Az ide látogató külföldiek el vannak ájulva a várostól, a fiatalok szerint egy party-város, ahol rengeteg szórakozási ÉS művelődési lehetőség, kulturális program van.

Sokkal több itt a jó, mint a rossz, csak felfogás kérdése. Ha csak a sz@rt keresed és veszed észre, akkor keserű életed lesz.

Én szeretek itt élni s szerencsésnek érzem magam.

2010. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy koszos és vannak rossz környékek, de az hol nincs??!!"


Azért vidéken én még nem láttam hugytól bűzlő aluljárókat/utcákat, csövesek ekkora tömkelegét, a benzingőztől befeketedett házakat... pedig gyakran járok az ország keleti részén, de még az ottani városok is tisztábbak Budapesthez képest. Pedig az egy sokkal szegényebb rész.

2010. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Bocsánat, én nagyvárosokról beszéltem, nem vidékről. Ott ugye kevesebb ember él, tehát egyértelmű, hogy kevesebb is a kosz - meg az aluljáró...
2010. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Szerinted vidéken nincsenek nagyvárosok? :P

Egyébként jártál már Amszterdamban? Berlinben? Brüsszelben? Zágrábban? Moszkvában? Mindegyik milliószor tisztább! Na jó, bevallom, Madrid talán képes lenne felvenni mocsokban a versenyt Budapesttel =)

2010. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

adok egy tomor es maximalisan objektiv velemnyt amivel mindenki egyet fog erteni:

NAGY! Nem hatalmas, de mindenkeppen NAGY.

2010. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!