Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Edgar Allan Poe Kút és az...

Edgar Allan Poe Kút és az ingájáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Remélem, van itt olyan, aki olvasta, és elmondja, hogy mit gondol róla. Engem teljesen lenyűgözött!
2010. máj. 28. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Az öreg a Pit and pendulummal több, mint 100 évvel megelőzte a Fűrészt :D Nekem nagyon tetszenek a novellái.
2010. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bizony, minőségben pedig hadd ne kelljen összehasonlítani:) A Fűrész egy kellemes kis délutáni gyermekmese:)
2010. máj. 28. 21:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Poe zseni volt. őrült, de zseni. szeretem.
2010. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hátborzongató és zseniális, mint általában. Bár a végével nem voltam teljesen kibékülve -- nem mintha el tudnám képzelni, hogy lehet jobban befejezni. De jó, hogy felidézted, újraolvasom :)
2010. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mit nehezményezel a végében? Mi nem tetszett? Hogy végül megszabadult? Igen, kicsit furi volt, hogy 3 mondatban lerendezi, de ezzel szerintem még nagyobb sokkhatást ért el, én csak ültem, és néztem, hogy mi van?!
2010. máj. 29. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A második kedvenc Poe novellám (az első a Morgue utcai gyilkosság),mikor először olvastam teljesen belefeledkeztem,nagyon magával ragadott:D

Egyre jobban érzem hogy Edgar bácsi tudott valamit:D

2010. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 11:40-es vagyok -- Igen, úgy valahogy. Nem egyszerűen felébredés a lidércnyomásból, hanem diadal az ellenség felett. Hepiend. Ráadásul megfoghatóvá teszi a rémet, meg a felmentő sereget is, és kilép a külvilágba. Kicsit úgy hatott rám, mint a Psycho sokszor kritizált befejezése. Nem mintha hasonlítana, de ott is hozzátettek valamit, ami elüt a filmtől, és kilép a történet addigi kontextusából.


Talán épp az utolsó három mondat nélkül tetszene jobban, ha addig tartana, hogy egy kéz kinyúlt és elkapta. Kétségek között hagyna, hogy mentő kéz-e az... De tudom, irodalom, nem kívánságműsor. :)

2010. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én utálom a befejezés nélküli műveket:D Rám úgy hat, hogy na most miért nem tudta már leírni azt is, hogy mi lett a vége? Lusta volt?:D Szóval nekem nagyon tetszett, legjobban az eleje, ahogy leírja az ájulás érzését, fantasztikus!!
2010. máj. 29. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!