Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vászon anyagból mit lehet varrni?

Vászon anyagból mit lehet varrni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem barátkozni a varrással, és nagyon szép vászonanyagokat találtam a méteráru boltban. De vászontáskán és díszpárna-huzaton kívül nem sok ötletem volt hozzá, mit lehet még készíteni ebből az anyagból?



2017. okt. 10. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A kreativítás s lehetőség határtalan.

Az már más, ha nincs.


Táskáknak is több szabása lehet, pl én műanyaggal merevített táskákat is varrok, húzó zárral, fekor gumi béléssel és mágneskapoccsal leginkább.

Díszpárna, plüss, pénztárca, mappa tartók, tornatáska, vászondobozok.


Egyik nap origamit néztem s egy ottani ratyi kisdobozból kipattant egy ötletem.

Műanyagból kivágtam a doboz formáját,azt precízen összevarrtam.

Egy babamodellnek (játéknak úgynevezett BJDoll, rá kereshetsz googlen szépek vannak, ez viszont egyedi tervezésű, ismerősöm nyomtatta ki nekem 3D nyomtatójával) terveztem.

Anyám kért egyet, aztán elkezdett terjedni az ismeretségi körökben.

1800ft/db az a méret amit eleinte csináltam 1 hét alatt 27db kelt el. ^^


De kérésre más méretekben is csinálok.


Csak nézelődni kell neten s mindenben a lehetőséget nézni/keresni, mint ahogy pl nálam egy origamis video inditotta el ezt a dobozt.


Az egyedibb, nem megszokott dolgokra rácuppannak az emberek, főleg ünnepek előtt mindig.


Fogj egy lapot s aminek tetszik a formája, kialakítása rajzolgasd le s hozd ki belőle a benne lévő lehetőséget.

Művészetin is rengetek inspirációs gyűjtést csináltunk. (ruhatervezőin tanultam, de más szakokra átjártam tanulgatni, amint végeztem aznapi munkámmal)


Ha van "befutó" terméked és gyorsítani akarsz pl alapok szabásain mondok egy tippet:

Hobbiboltokban lehet kapni műanyagokat több vastagságban. Egy vastagabbat veszel s abból kivágod a szabásmintát/alapot, így csak körbe rajzolod mintha vonalzó lenne. Nem szakad s el lehet tenni pl A2es mappába vagy becsúsztatni asztal mögé, ágy alá.

Én szeretem, mert a papírral csak gond volt.


Ha van valami kérdés dobhatsz privi üzenetet. :)

2017. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!