Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tempera száradás után olyan...

Tempera száradás után olyan mint a vízfesték?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok másnak is olyan-e,nekem ugyanaz utána,másképp oldódik fel vízzel.

2017. nov. 16. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl sok vizet adtál hozzá? Én legutóbb, mikor temperás dologgal foglalkoztam, -hogy doboztetőbe csöppentettem párat, és két kis golyót végiggörgettem rajta,és így mintát adott- na szóval a tempera az olyan kemény, szóval megáll, és megkeményedik, ha meg ilyen cseppekben szárad meg, akkor meg kinézetre kicsit gumiszerű lesz; szerintem lehetséges,hogy te túl sok vizet adtál hozzá, esetleg nem tutkó, hogy temperát használtál; szerintem simán szétkenve is kemény lesz, lesz a papíron egy kemény réteg.
2017. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
IGEN! Ugyanis a tempera vizfesték!!!
2017. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Normál temperaként manapság gouache temperát adnak,ami gyakorlatilag olyasmi mint az akvarell,de egy fedő anyagot adnak hozzá. Ha ez megszárad,akkor kifakul. Az akvarell jobban folyik ez meg szemcsésebb lesz kissé. Egyébként bár lehet hígan is használni,de igazából sűrűn érdemes, a hígra jobb az akvarell,mert élénkebb színe van,ha meg fedni kell akkor meg úgyis sűrűn kell felvinni.
2017. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!