Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A csellista tud játszani...

A csellista tud játszani hegedűn? És fordítva?

Figyelt kérdés

2017. nov. 17. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tud.
2017. nov. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
76%

Nem, nem tud. Teljesen más hangszer, máshol van minden pozíció, máshogy kell hozzányúlni.


De ha adunk nekik kis időt, akkor el tudnak a másik hangszeren játszani egyszerűbb dolgokat, kellően sután, kis szerencsétlenkedéssel :)


Valahogy így:

[link]

2017. nov. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem egy csellista hamarabb megtanul hegedülni, mint egy hegedűs csellózni, mert a cselló húrjait nehezebb lefogni mint a hegedűét és emiatt erősebb a kezük, meg a távolságok is nagyobbak a csellón, szóval azt nehéz megszoknia egy hegedűsnek. Bár nyilván vannak kivételek, de ezek azért meghatározó tényezők. :)
2017. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:
@3: Ne hülyéskedj, nem kell izomállatnak lenni a húrok lefogásához, bárki lefogja gond nélkül a csellóét is, nem kell ráeddzeni. A csellista emiatt biztosan nincs előnyben. A hosszabb menzúrán pedig könnyebb játszani. Minél rövidebb egy menzúra, a hangok minél közelebb vannak egymáshoz, annál pontosabban kell eltalálni minden pozíciót, mert annál kisebb pontatlanságok is megbosszulják magukat. Emiatt pont, hogy a csellistának lenne nehezebb dolga a hegedűvel, nem pedig fordítva.
2017. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
3-as vagyok. Csellista vagyok, elkezdtem játszani hegedűn is, nagyon könnyen megy eddig. A hegedűs ismerőseim mind kipróbálták a hangszeremet, senki nem tudott egy értelmes hangot nemhogy meghúzni, de a húrt sem tudták lefogni. A csellista társaim meg simán játszanak hegedűn. Tapasztalatból mondom, nem szeretnék vitatkozni. Nyilván neked is saját tapasztalataid, gondolataid vannak erről a témáról. :)
2017. dec. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...lehet de a videon meg pont fordítva volt

tehát a lényeg, hogy jó nagy előnye van annak aki tud az egyiken ha a másikon kell játszania

sőt pl. én zongorázni is könnyebben tanultam meg pedig az egy teljes más hangszer

2018. jan. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok! Az a videó kamu... Lehet, hogy úgy tűnik mintha ők játszanának, viszont csak ők tartják a hangszert és a másik játszik rajta. A csellistánál jobban látszik, hogy mögötte van az igagi csellista és előrenyúl, hogy húzza a vonót stb.
2018. jan. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:

@5: Igen, vannak saját gondolataim, le is írtam őket. És mint láthattad, nem az akkor még el sem mesélt személyes tapasztalataid ellen beszéltem, hanem elmondtam, hogy nem értek egyet az érveiddel és azt is, hogy miért nem.

Egyébként én őszintén nem tudom elképzelni, hogy valaki ne tudja lefogni a cselló húrjait, meg hogy arra külön erősödni kellene. Maximum ha nagyon fiatal és átlagnál gyengébb kezű lányok vagytok, esetleg. A menzúrahosszal kapcsolatban meg szintén leírtam, miért gondolom, amit.


Ennek ellenére persze, a személyes tapasztalataidat nem vitathatom, nem is teszem. Lehet a véletlen műve, vagy lehet, hogy _valamilyen_ okból a csellistáknak tényleg könnyebb a másik hangszer.


@7: És csesszemeg, tényleg. Igazad van. Ez nagyon gáz...

2018. jan. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!