Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ötlet magyar jelentést adni a...

Ötlet magyar jelentést adni a Sztálker kifejezésnek?

Figyelt kérdés

Most is próbálkozok és habár találtam rá jellemző szavakt amik távolról rokonértelműek (Cserkel, Zsoldos) de azok ha egy kicsit is hangzanak jól, vagy nincs másik fontosabb jelentésük. Szívesen fogadok minden segítő véleményt vagy javaslatot! :)

(A sztálker vagy Stalker, a Sztrugackij fivérek művében /Piknik az árokparton/ megjelenő, hős illetve antihős szerepet betöltő karakterek szakmája amit mi emberek csak úgy tudnánk felfogni, hogy emberek akik pénzért végeznek el nagyon veszélyes munkákat, főképpen a 'világvége' után és fő jellemzőjük azaz, hogy túlélők.)



2017. nov. 30. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A stalker szót Sztrugackiják is az angolból vették át, nem egy orosz szó. Azaz ők sem orosz megnevezést használnak rá, ahnem angolt. Akkor te minek erőlködsz annyira és miért nem hagyod meg úgy, ahogy a magyarul megjelent Sztrugackij könyvön is Stalker.

Hitelesebb volna meghagyni, hiszen az orosz eredetiben is angolul van (csak cirill betűkkel).

2017. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Felhasználók.
2017. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, de az angol jelentése jelentősen eltér attól a megjelenési formától amit valójában jelenteni akarna. Olyan személy aki zaklat? - A könyvekben megjelenő sztálkerek sokkal inkább foglalkoznak egy idegen világgal mint sem ,hogy másokat zaklassanak. :D De értem amit írtál, de ha van más opció, akkor jó lenne azt is végigjárni!
2017. nov. 30. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ostobaság, mert az angol stalker szó simán jelent ténylegesen egy lopakodó embert is, nem csak zaklatót. És továbbra is: Sztugackijék választották és nekik megfelelő volt, akkor neked miért nem?


"a person who pursues game, prey, or a person stealthily."


[link]

2017. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg: csempész, vadász, fürkész.
2017. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Regényt írok. Nem bírom megmagyarázni ,hogy miért nevezik magukat a felperzselt világunk fiai sztálkereknek. Alternatívát kerestem. Bocsánat.
2017. nov. 30. 20:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Oké, csak azt hittem, hogy ha már Sztrugackijéktól akarsz egy figurát átvenni, akkor ragaszkodsz az ő világukhoz és nem egy saját regénybe ílleszted bele. Amúgy meg írtam három lehetőséget is. Szívesen.
2017. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A fürkész az egész pofás!
2017. nov. 30. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha még nem nézted, van egy hely, ahol kifejezetten szavak magyarításával foglalkoznak. Mindenki beírhatja az ötletét, rengeteg érdekes szót látni ott. A legtöbb szó angol, persze.
2017. dec. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem emlékszem pontosan, de talán az eredeti regényben volt úgy fordítva, hogy guberáló.
2018. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!