Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Viktorianus korban tervezett...

A Viktorianus korban tervezett szennyvizatemelo miert szebb, reszletgazdagabb mint egy mai lakohaz?

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint van EGY ilyen, amelyik fenn is maradt.

Amelyik meg csúnya volt, vagy gyenge, silány - annak már nyoma sincs.

2017. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hollófernyiges ***** válasza:

Mert volt közben egy Bauhaus-mozgalom.

[link]

2017. dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert pl. megdobná kicsit a költségeket. Akinek van pénze, az most is csicsás házakat épít, beleértve az államot.
2017. dec. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mansour ***** válasza:
Akkor még volt ízlés, mára a tömegkultúra elnyomta. Előzőnek nincs igaza, akinek pénze van, az sem épít már ízléses, szép épületeket.
2017. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem voltak régen képernyők (tévé, okostelefon). Akkor mégis mivel tölthették az emberek a felszabadult mérhetetlen sok idejüket? A valósággal. Ráértek nézni az utcán a homlokzatok díszítősorait. Ráértek farigcsálni azt. Azért csináltak mindent szépre, mert arról szólt az élet. Ma ezeket lesz rják, mindenki egy virtuális életben létezik.


Amúgy ezt én úgy szoktam megfogalmazni, hogy az utolsó ledózerolt MÁV őrbódé nagyobb eszmei értéket képvisel, mint amire a helyén napjaink legnívósabb építészei trilliárdokért képesek lesznek...


És akkor még ezek beszélnek rozsdazónáról...

2017. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, hogy ha az akkori technikai színvonalon volt rá pénz akkor ma miért nincs.
2017. dec. 3. 00:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Mármint az akkori színvonalon EGY embernek volt rá pénze Európában - ma pedig itt, a pesti rösti sarkán, 3 lépésre a lakásodtól miért nem találsz legalább egy ilyet?
2017. dec. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Talán a legjobb példa a nemrég épült Hármashatár-hegyi kilátó és az Erzsébet kilátó összevetése.

Mikor az Erzsébet kilátó épült Budapest adóbevétele, lakosainak a száma sokkal kevesebb, az építkezés gépek hiányában sokkal nehezebb volt.

Ennek ellenére manapság csak egy "faszerkezetre" telik?

2017. dec. 3. 12:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom... még mindig nem tűnt fel, hogy azonos kategóriákat illik csak összehasonlítani?


Ne hasonlíts egy jól megépített emléket egy olyanhoz, ahol csak a lopás volt a cél.

2017. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mansour ***** válasza:
Szerintem elég egyértelmű... Akkor még nem a fogyasztói szemléletű tömegkultúra uralkodott. Ha nem is az örökkévalóságnak, de legalábbis a késői utókor számára (is) szánták az építményeket. Ma meg csak a pillanatnyi funkcionális igény kielégítése számít.
2017. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!