Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nyáry Krisztián tényleg ért...

Nyáry Krisztián tényleg ért az irodalomtörténethez vagy kontár?

Figyelt kérdés
Hallottam urodalomtötzénészt felháborodottan beszélni Nyáry Krisztián könyveiről, ami a költők szerelméről szól. Tényleg végzett kutatást vagy csak írt egy bulváros könyvet?
2017. dec. 4. 13:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem vettem észre az elgépelést.
2017. dec. 4. 13:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Az irodalomtörténészek 99%-a fel van háborodva Nyáry Krisztián felületes bulvárkönyvein. A valódi kutatómunkát megspórolja a fickó.
2017. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ezt honnan tudod? Mert próbáltam a Google-ben rákeresni, de erről nem találtam infót. Köszi a választ.
2017. dec. 4. 19:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom Nyári könyveit, de valóban nem tartozik irodalomtörténet körébe mondjuk az Így szerettek ők. A célja egyértelműen a népszerűsítés volt, amivel szerintem nincsen probléma, én is az ő könyvein keresztül szerettem meg az irodalmat.

De az egyetemi tanáraim (magyar BA) többnyire megvetéssel beszélnek róla, mert ők szeretik irodalomtörténetként olvasni, hogy aztán szarozhassák.

2018. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha megszeretteti az irodalmat, az jó. De kérdés, hogy ezt teheti-e olyan áron, hogy valótlanságokat állít, eltúloz dolgokat, fikciót gyárt köré. Lehet írni meséket, csak ne nevezzük irodalomtörténetnek.

Ha ugyanebben a stílusban a valóságot írná meg, azt sokkal jobban respektálnám. Persze kicsit több erőfeszítést igényelne, meg alaposabb kutatómunkát. Vannak ilyenek is, csak nincs akkora reklámjuk, így nem olyan ismertek.

2018. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy akkor ne nevezzük irodalomtörténetnek, én sem akként olvastam anno. De szerintem ez egy igen alapos marketingfogás, hogy akként próbálja eladni magát, hiszen - primitíven fogalmazva - "így még a buta emberben is azt az illúziót kelti, hogy ő is megértheti" ami nyilván jó érzés, nekem is az volt anno. Mert gimiben egy Kulcsár Szabó, vagy egy Gintlit nem tudtam volna elolvasni, csak ezt. Bevezetésnek jó.
2018. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi hirtelen sok választ. :) Miket mondtak a tanáraid rá pontosan? És ha mindezt csak kitalálja, akkor honnan veszi ezeket az infókat? Vagy mennyi igaz belőlük?
2018. febr. 15. 19:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát már vagy 5 éve olvastam a könyveket, konkrét dolgokba nem igen mennék bele, de szerintem mindenkinél a Kölcsey téma vágta ki a biztosítékot, ami azért valóban egy elhamarkodott következtetés.

A levelek, naplórészletek gondolom nem hamisítás benne... :D

2018. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Annyit hallottam, hogy szerinte Kölcsey meleg.
2018. febr. 16. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:
23%

Szerintetek mennyire etikus pár részletinformációból önkényes következtetéseket levonni emberek magánéletével, szerelmi életével, szexuális életével kapcsolatban? Ti mit szólnátok hozzá, ha majd jönne egy ember, akinek minimális adatai vannak a magánéletedről, de abból leszűri, hogy te hogy éreztél egyes emberek iránt. És azt a verziót szűri le, ami a legizgibb, hogy nem igaz, az nem baj.

Ezzel nem lehet megszeretni az irodalmat. Csak a hasonló, celebpletyka-könyveket lehet vele megszeretni. Aki ezt elolvassa, annak továbbra sem lesznek érdekesek a szépirodalmi alkotások. Ha meg azokat képes érteni és élvezni, akkor Nyári nem fog neki tetszeni.

2018. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!