Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit szóltok ahhoz a művészetel...

Mit szóltok ahhoz a művészetelméleti felfogáshoz, miszerint a soha senki által nem ismert műalkotás (festmény, amit soha senki nem lát, irodalmi mű, amit soha senki nem olvas, zenei mű, amit soha senki nem hallgat) nem műalkotás?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy a művészetnek elengedhetetlen összetevője a közönség.

2017. dec. 19. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Afféle művészi okoskodás, ez is biztos eltart pár művészettörténészt, akik örülnek, hogy kitaláltak valami fantasztikusan eredetit.


Egyet is lehet vele érteni meg nem is, vagyis afféle nesze semmi fogd meg jól.

2017. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mansour ***** válasza:
46%
Gyakorlatilag végül is igaz... de amúgy szerintem is felesleges okoskodás.
2017. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez a szavakkal való játszás, mert itt legfeljebb alkotásról van szó, de bármely alkotás attól válik mű-alkotássá, azaz művészeti alkotássá, ha azt az alkotótól független személyek is annak minősítik és tetszik nekik.
2017. dec. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nem fölösleges okoskodás,nagyon is megválaszolandó kérdés.

Én nem hiszem , hogy a sosem ismert művészet nem művészet.

2017. dec. 19. 14:02
 5/7 Mansour ***** válasza:
0%
Mi ennek a kérdésnek a jelentősége?
2017. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy rajzom. Digitális, ha teljes méretben létezne, szinte beboríthatnám vele a szobám egyik falát. (Véletlenül lett egy picit nagy. Egy picit.)


Két laptoppal dolgoztam rajta, minden lépés külön file-ban, mert egy gép nem bírta.


Kábé egy hónap van benne.


Nagyon kevés ember látta, nem is túlságosan eget rengető dolog, de izzadtam vele, benne van a munkám, szóval az én értelmezésemben műalkotás :)

2017. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy alkotásnak kell hogy legyen célja. Közöl. Közvetít. (Bár ezek is elég okoskodó szavak :) ) Akkortól kezdve, hogy létrejön kell hogy legyen közönsége, más nem maga az alkotója. Innentől kezdve meg nincs kérdés.
2017. dec. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!