Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van tehetségem fotózáshoz,...

Van tehetségem fotózáshoz, festéshez?

Figyelt kérdés

Fotózni már éve óta fotózom, az első tükörreflexes gépemet Májusban vettem. Néhány jól sikerült fotó:


[link]


[link]


A festés egy újkeletű dolog, eddig kétszer festettem egy amatőr festő segített nekünk:


[link]


[link]


Minden építő jellegű kritikát, véleményt elfogadok. Köszönöm :)


2018. jan. 15. 21:23
 1/7 anonim válasza:
82%
Nagyon tehetséges vagy!😍 Így tovább!😊
2018. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Jók ezek, hajrá.
2018. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Összességében azt mondanám, hogy nem rossz, de még mindkettőben van hová fejlődni. Mint mindig, mindenkinek:) Fotóból kéne még több, hogy tényleges véleményt tudjak mondani, mert az többesélyes mint a festés. A két kép közül nekem inkább a második linken lévő tetszik, abban van valami izgalmasabb, kompozícióra is oké. A levelesben a színek nagyon tetszenek, meg a mélység élesség is jó, viszont engem nagyon zavar, hogy a levél alul pont egy picit lóg csak ki. Az ilyenek általában zavaróak. Nem tudom mi lehetett volna jobb megoldás, többet kilógatni, teljesen bent hagyni, más szög, stb. Amennyiben a többi kép is a tied, a másik sárga leveles amin még fán vannak az is tetszik, hangulatos. Az egy részletet színesre hagyunk a többi fekete fehér dolgot általában nagyon nem szeretem, elcsépelt, az almásnál is ezt érzem. A sima álló fa meg nekem unalmas.

A festmények közül a hajóson egyáltalán nem látszik, hogy most kezdted az egész festés dolgot, ahhoz képest nagyon jó. Nem tudom a festő segítsége miből állt, ha nem végig állt melletted hogy ezt a színt keverd ki és ide húzd az ecsetet, akkor nagy gratula:) A másikon is inkább az alak árulja el, hogy nem vagy jártas a festésben, rajzolásban, meg a partvonal, hogy ilyen egységes fekete, mintha körbe lenne rajzolva, nem túl életszerű. De amúgy vannak benne egész szép részek, ahol jól vannak egymásra pakolva a színek.

Az a lényeg, hogy te élvezd amikor csinálod, ezt sose felejtsd el, de amúgy egyáltalán nem vagy reménytelen, sőt, úgyhogy hajrá, fess még sokat, fotózz sokat!:)

2018. jan. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Bartha Zoli!


Mindenképp folytasd. H tehetséged van-e vagy sem, az most nem annyira fontos még, illetve 2-3 mű alapján ez eldönthetetlen. Lehet, h korszakos zseni vagy, lehet, h 2-3-szorszerencséd volt :))) Ha örömödet leled a természet dolgainak megörökítésben, akkor csináld tovább a képeket. Örömöd leled?

2018. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
a rajzhoz inkább!
2018. jan. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!


[link]


Legújabb festményem, az első egyedül, a harmadik összességében, videó alapján.


Még egy olyan kérdés, hogy van-e esetleg a fotózás/festés témakörben olyan könyv/videó/oktatás amit szerintetek érdemes lenne megnéznem, hogy fejlődjek szakmailag.

2018. jan. 21. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:

A fotóhoz nem értek, úgyhogy a festéshez és az esztétikához szólnék inkább csak hozzá. A technikád mindenképpen jó, és tényleg nagyon ügyesen festesz (sőt: tehetséges lehetsz, bár ez kortól is függ), viszont közhelyes és giccses az összes képed. Szerintem kicsit mélyedj bele a 20. századi és kortárs festészetbe, tanulmányozd az irányzatokat, a stílusokat, művelődj, kicsit "edzd meg" az ízlésedet és a szemedet :) Fotóra ugyanezt tudom javasolni, nézd meg a híres kortárs fotósok és a régi fotósok munkáit, tanulmányozd a fotótörténetet és a klasszikusokat.


Ha pedig a technikádat szeretnéd fejleszteni és tényleg szakmai oldalról tanulni, akkor pedig kezdésnek nagyon ajánlom Barcsay Művészeti anatómiáját vagy Szunyoghy Rajz abc-jét.

2018. jan. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!