Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt olyan hozzám hasonló...

Van itt olyan hozzám hasonló 16-17-18 évesek, aki szereti az irodalmat?

Figyelt kérdés
Mint tantárgyat

2018. jan. 23. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 vagyok, de szeretem. Nem baj, hogy válaszoltam? Ajánljak neked szép irodalmat? Vétála Pancsavinsatiká szanszkrit keretmese, (könyvtárakban megtalálható, vagy antikváriumban). Donald MacKenzie Skót tündérmesék. Nem csak mese, monda is. (Az Astoriánál meg lehet venni a nagy könyvesboltok egyikében.) Keats: Izabella vagy a bazsalikomcserép, Lyra Mundi sorozatban. Shelley: Adonais, szintén Lyra Mundi sorozatban. Don Quijote. Csokonai: Dorottya (ezt te is tanulod az iskolában). Szent Ágoston: A lélek Istennel való magányos beszélgetéseinek könyve (Szent István Társulat Antikvárium Internet). Madam Dalulnoy meséi. Arany János: Rózsa és Ibolya. Shekespeare: Szent Iván éji álom. Kalevala. Dickens: Karácsonyi ének. Theodor Storm könyvei.
2018. jan. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És még ajánlani akartam Arany Lászlótól a Délibábok hősét. Most fogok vele foglalkozni, de már beleolvastam. Nagyon szép.
2018. jan. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 37 vagyok,de szeretem,igyekszem hivatásszerűen foglalkozni is vele és-mint "irodalomkutatót" leginkább a fiatal pályakezdő írók,költők,illetve műveik érdekelnek.
2018. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Mit értesz azalatt,hogy mint tantárgyat?Nem mint művészeti ágat?
2018. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!