Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék egy képregényt...

Szeretnék egy képregényt készíteni. Hogyan mezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Persze nem olyanra gondoltam, hogy valami híresebb képregényt szeretnék. Arra lennék kíváncsi, a képregényt hogy kell elkezdeni? Ennek is megvan egy bizonyos szabálya, pontja, hogyan kell csinálni? Régebben próbálkoztam vele, de nem ment. Ezért gondoltam, kicsit jobban rendszerezetten állok neki.

2018. jan. 31. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A tortenet megvan mar?
2018. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg Mark Crilley videóit a témát illetően/vedd meg a könyveit, bár ő a manga felé hajlik, de nagyon sok hasznos dolgot mond a nyugati típusú képregényekről is. :) Nála meg tudod tanulni az alapokat viszonylag gyorsan, ha több kell mint az alap és egyszer esetleg ezzel akarnál foglalkozni, akkor természetesen a profik képregényeit kell vizsgálni és meghallgatni, hogy ők mit javasolnak a kezdőknek. :)
2018. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyedül lesz vele munka az biztos :)


Ami kezdetben kell: az maga a történet. Ha nem is írod le a teljes párbeszédet csak a főbb dolgokat vázlatolod, fontosabb jeleneteket, fordulatokat írd meg.

Rajzolóként pedig a jeleneteket (képkockákat) felvázolod, nézetek, megfelelő pózok s vágások. Pl izületeknél nem vágjuk le a szereplőket stb.

Külön lapokon az oldalakat, így nincs gond pl tinta átlátszik, szkennelésnél is jobb, s ha változtat az ember egy adott oldalon vagy több megoldáson agyal - szét lehet válogatni/kombinálni. (pl van A és B verzió egy adott jelenetre azokat össze szoktam fogni és bejelölni.


Kicsit nehéz egyedül, főleg hogy más időigényes hobbim is van és hangulat/ötlet függő vagyok.


Anno dolgoztam egy barátnőmmel, de sok volt a nézet eltérés pl sztori vagy esetleg jelenet rajzolásban.

Picit kellemetlen volt.


Egyedül lehet szabad keze van az embernek, de jóval több melo.


Nagyon sokat segít, ha mások ("profibbak") munkáit megfigyeled.

Nézetek, kompozició, bizonyos hatásokat hogyan kiviteleznek,pózok, kis geometria, érzelmek...stb.


Valakik teljesen szabad kézzel dolgoznak, mások teljesen gépen, vagy is-is. Én jobban szeretem a vázlatokat papírra vetni, később szkennelés után szerkeszteni.

Vannak jó kis programok.

2018. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!