Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Véleményetek szerint Józef...

Véleményetek szerint Józef Attila-Tudod, hogy nincs bocsánat c. verse miről szól?

Figyelt kérdés
A saját véleményetekre vagyok kíváncsi :)
2018. márc. 22. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Már megírta ezt egyszer két hexameterben, csak úgy látszik ennyi nem volt neki elég. Tudom azt mondják öngyilkosságra beszéli rá ebben magát, de szerintem inkább csak olyasmit akar mondani, hogy kezdjél már magaddal valamit ember, mert ennyi erővel ki is nyírhatnád magad az állandó önhibáztatás-önsajnálat-önvergődés helyett. De nem azt mondja, hogy meg kellene tennie, hanem hogy ugyanennyi erőfeszítéssel akár még valamit tehetne is magáért, vagy ha nem is találja meg az élet értelmét, a céljait, vagy a boldogságot, de legalább elmondhatja, hogy mindent megtett amit ő itt tenni tudott. A tévedések és hibák ellenére, vagy éppen azok miatt, mellettük és utánuk, de amit lehetett kihozott magából. Vagyis ezt mondja magának, hogy valahogy így kellene tennie.

A cím, az is olyasmi, hogy kár mentegetőzni meg okokat keresni, attól még semmi nem változik. Az ember inkább csak elfogadhatja a körülményeit és csak kismértékben tud változtatni a helyzetén.

2018. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!