Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vázlatkönyvbe festhetek akrillal?

Vázlatkönyvbe festhetek akrillal?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy vázlatkönyvet (Canson) kifejezetten festéshez. Viszont előtte nézegettem másféléket is, rákérdeztem az eladónál, hogyha esetleg néha akvarellel is belefestenék, milyet ajánl? Erre a Cansont ajánlotta, mert azt mondta, hogy a vastagsága miatt az bírja el a vizes festéket is... tudom, teljesen ellehettem tájolva, hogy akkor nem kérdeztem rá, de csak utólag jutott eszembe, hogy azért én főként akrillal szeretnék bele festeni. Valahogy ebben túl vastagnak látom a lapokat és félek, hogy nem szolgálnak majd jó alapul az akrilhoz. Arról nem is beszélve hogy, nem sima egyenletesek a lapok, hanem ezek az akvarellpapír szerűek... Mit gondoltok?

2018. ápr. 3. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Az akrilhoz 300g/m2 vagy feletti súlyú papírt érdemes használni, hogy megbírja.

Lehet vízfesték szerűen és vastagon is használni.

Van aki le szokta gessozni a papírt, főleg,ha a rücskök zavarnak (gesso - val kell)


Én azt hiszem, kevés vizet használva alapoznám ha a papír egyenes felületű lesz és nem hullámos, akkor rámennék festékkel.

2018. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy van direkt akril tömb is, de az akril papír nem tágul úgy víz hatására,mint az akvarelles.
2018. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. ápr. 4. 15:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Én festettem spirálos már nem emlékszem pontosan, de 300 gramm körüli canson vázlatfüzetbe akrillal. Simán ment. A lap textúráltságával se volt bajom.
2018. ápr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tul vastagnak talalod a lapokat, az jo! Valoszinü 300 gr-ost vettel, ami nagyon jo, mert ahogy irod, akrillal, de neha akvarellel is akarsz festeni, igy ez a vastagsag nagyon jo mindkettöre- akvarelnel azert föleg, mert nem hullamosodik a sok viztöl a vastagsaga miatt. Az hogy nem matt a felülete, az sem baj, de föleg az akvarellfestesnel tudsz ezzel a "strukturalt" papirfelülettel szep effektusokat elerni.
2018. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor én valamit nagyon rosszul csinaltam mert teljesen felhullámosodott akrilnál, ha pl az egész felületet be akartam festeni.

A száraz (kevés vizes) akril viszont szép lett, úgy hogy nem tájkép, tehát csak formák vannak

2018. ápr. 22. 10:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor valoszinü nem 300 g a papir vastagsaga, ha felhullamosodott. En jelenleg 200g/m2-es papirt hasznalok akvarellre, es az felhullamosodik, ha több vizzel festek. A Canson-tol van 400 g-os papir is, az van rairva, hogy akrilra valo, de akvarellre ugyanolyan szuper. De mar a 300-as is tökeletes. Mi van rairva a blokkodra /vazlatkönyvedre, a g/m2-t illetöleg?
2018. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha felhullámosodik, az se gond, amíg még nem teljesen száraz, de a festék már nem fog ki lehet laptani, például rátámaszkodsz a becsukott füzetre, vagy ráraksz valami nehezet. Nem a végén kell elsősorban csinálni, mert addigra tl száraz lesz, hanem közben néha ha úgy érzed nagyon hullámos. Így 100 valahány grammos multimedia papírra is tudtam akvarellezni.
2018. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem a hullámosodással nem az a gondom,hogy a végén rosszul néz ki,hanem hogy közben a gödrökbe folyik a festék vagy a víz és tönkre vágja a képet.

Szóval szerintem ha akvarellesen is fest valaki akkor is érdemesebb a szárazabb technikát alkalmazni vékony papíron.

De én egyébként inkább feszítettem a papírt és utána mentem rá.

2018. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet okoskodni a grammokkal meg a textúráltsággal, de úgyis magadnak tapasztalod meg, hogy mire kényelmes festened. Az akril elég rugalmasan felhasználható,nem túl kényes festék, szinte bármire festhetsz vele, szóval akvarell lapra is bátran tudsz.
2018. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!