Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki a szerző, mi a mű címe?

Ki a szerző, mi a mű címe?

Figyelt kérdés

Talán általános iskolai olvasmány volt egy kis novella az 1970-es években.

Azt hiszem, szovjet szerző műve, de nem volt benne sem osztályharc, sem forradalom, ez akkor nagyon kellemesen érintett.

Amire emlékszem belőle: a szerző kezdő falusi tanítóként dolgozott, és volt egy kisdiákja, aki rendszeresen elkésett az iskolából. Odáig fajult az ügy, hogy szólt a gyereknek, ekkor és ekkor találkozni akar az apjával.

De mert a gyerek messze lakott, és a tanító nem ismerte a járást, így az iskolából a fiúval ment a családhoz azon az erdei úton, amin a kisfiú is jár.

A gyerek útközben bemutatta a kis ismerőseit, a reggel óta sokat növő gombát, a fákat, a hangyabolyt, a madarakat és más élőlényeket, így ballagtak és közben beszélgettek. Már feltűnt a kisfiú otthona, amikor a tanító ránézett az órájára, és rájött, a sok szépség szemlélése közben elfeledkezett az idő múlásáról, és jócskán elkésett a megbeszélt találkozóról.

Mostanában eszembe jutott ez az emlékeim szerint szép, emberséges, léleksimító írás, de nem tudom sem a szerzőt, sem a mű címét, pedig talán tényleg érdemes volna újra elolvasni.

Esetleg emlékszik valaki erre, a hetvenes évek valamelyik irodalomkönyvéből megismert novellára?

Előre köszönöm a segítő szándékot!



2018. ápr. 18. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Én filmen láttam. Sajnos nem tudom sem a címét, sem a szerzőt.
2018. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Biztató, köszönöm!
2018. ápr. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!