Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hány óra napi szintű festéssel...

Hány óra napi szintű festéssel/rajzolással tudok ideális ütemben fejlődni ha festőművész szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Igen tudom, mindenkinek más, de mondjuk nektek mi vált be? (14F)

2018. ápr. 21. 06:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nagyon jó gondolat, hogy napi szintben gondolkodsz - mert a képességfejlesztésnek a napi ritmus a legmegfelelőbb, legideálisabb, ha a napon belül is ugyanakkor van a napirendben, bár ezt nehéz kialakítani, de utána könnyebbséget jelent. Tehát jobb naponta fél órát (művészetek, idegen nyelv, sport) gyakorolni, mint mondjuk hetente 2x4 órát. Majd rátalálsz a saját ritmusodra, érzed, hogy jó. Legyen nálad mindig vázlatfüzet, úton is. Egy előadó- koncertező zeneművész mondta, ha 2-3 nap nem gyakorol, megérzi, ha 1-2 hetet kihagy, már a közönség is megérzi.
2018. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Minél többet fektetsz bele, annál gyorsabb ütemben fogsz fejlődni, szóval amennyi belefér a napodba, amennyit még nem kényszerből tudsz csinálni. Mert ha csak azért csinálod hogy meglegyen az x óra de közben utálod az egészet nem fogsz fejlődni, vagy sokkal de sokkal lassabban. Ez mondjuk a technikai része inkább, ha igazán jó festőművész akarsz lenni, ahhoz kell az is hogy legyen valami mondanivalód a képeiddel. Ezt nem kell feltétlenül konkrétan érteni, meg nagyon erőltetetten, de kell valami gondolatiság, különben maximum nagyon technikás de középszerű lehetsz. Ezt fejlesztheted azzal, hogy minél jobban megismered a világot, sokat olvasol, utazol, informálódsz, stb, meg úgy is hogy sokat elmélkedsz.

Én amikor elkezdtem rajzolni heti egyszer jártam 4 órát, már pár hónap alatt nagy fejlődés látszott, aztán 2 évvel később már heti 6-8 órát jártam és közben iskolában is mindenfelé firkáltam a vázlatfüzetembe. Összesen pár év alatt így eljutottam oda, hogy kevés, kisebb hibával tudok látványról rajzolni (embert, bármit)és általában én is észreveszem ha valami nem jó és javítom. Fejből is tudok laikusnak teljesen hihető, amúgy anatómiailag néha nem 100%ig korrekt embereket rajzolni, festeni. Akvarellel, akrillal és olajjal is boldogulok, ha a festésnél tartunk. Művészeti egyetemre járok (bár nem festésre, de ugyanúgy elengedhetetlen a helyes rajzolás) korántsem mondanám azt, hogy nincs hová fejlődnöm, mert mindig van. 4-5 év alatt ha rendesen gyakorolsz és van benned valami ami a mögöttes tartalmat adja, simán eljuthatsz odáig hogy felvegyenek a képzőre mondjuk, egyáltalán nem vagy elkésve és az első pár évben nagyon drasztikus a fejlődés, szóval mindenképp látni fogod.

2018. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. ápr. 22. 09:41
 4/9 anonim válasza:
88%
De cuki:) Olyan melegség tölti be a szívemet, amikor a korosztályomban hozzám hasonló témákban érdeklődik valaki.♥ Sajnos az én környezetemben nem igazán lehet találkozni művészlelkekkel. 15/L
2018. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
És gondolkodtál már távolabb, hogy mi van akkor ha festőművész leszel? Magadnak festesz, mert a kutya sem fogja megvenni.
2018. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5 - nem kell ez. Nem marketing az élet.
2018. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Leginkább hangulatfüggő nekem, körülbelül tavaly augusztus óta kezdtem el jobban rajzolni/festeni februárra úgy feltornáztam magamat hogy képzőművészetiben első helyen vettek fel. bár ugye még mindig rengeteg minden áll előttem hogy tényleg jók legyenek amiket csinálok. napi 2 órát szoktam kb de elnyújtottan, nem egyhuzamban. csak hogy lásd, ez volt augusztusban: [link]

és most: velohela-art.wixsite.com/velohela

2018. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszer azt olvastam, hogy valaki valamiben igazán profi 10.000 munkaórát elérve tud csak válni.
2018. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Fessél minnél többet. Én is így kezdtem valamikor. Először kis grafikákat próbáltam értékesíteni sikeresen, utánna jöttek a kisebb olajfestmények. Most már saját stúdiót van, állandó gyüjtökkel, galériásokkal és megrendelésekkel. Persze nem Magyarországon. Sajna Magyarország túl kicsi és pénztelen felvásárló piac. Most gondolj bele, milyen ízlése lehet annak aki megvásárolja az ikeában vagy a kikában a fényképfestményt 15000 Ft-ért mintsem inkább venne egy igazit 26ért. Úgyhogy csak csináld, de gondolkozz külföldön
2018. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!