Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a különbség a közízlés...

Mi a különbség a közízlés eltalálása és a valódi művészet között?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 22:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Ha valaki azt állítja, hogy ha lefotózunk valami, az művészet, kérem indokolja meg!"


- ezt úgy értem, hogy amikor egyéni, a hétköznapi kifejezés feletti többlet NÉLKÜLI fotózásra gondolok, pl egy szép nőt lefotózol, VÉLETLENSZERŰEN.


Szóval, kérem, magyarázza már meg nekem valaki, mi a fene ebben a művészet??


Leonardo és Michelangelo ugyanis így festett. Mesteri technikával. Na de ezt NEM tekintem művészetnek, hanem technikásságnak, iparosságnak.


Ne keverjük a szezont a fazonnal.

2018. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mi nem keverjük.
2018. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Persival ***** válasza:
Na ez már hülyeség. Az a baj, hogy tök biztos is vagy benne. A reneszánsz alkotók marhára nem fotorealisták, picit olvass már utána mondjuk a Dávid-szobornak, hogy közismert legyen a példa.
2018. máj. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves előző, érveket kérek szépen, ha már kritizálódsz. És nem csak akadémikus dogmát -mert az önmagában kevés,

és nem garantált az igazságtartalma-,

hanem saját gondolataidat is.

2018. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Persival ***** válasza:
68%
Három hónap, ide vagy oda... A Dávid szobron van egy csomó technikai "hiba", azért idézőjel, mert nyilván szándékos hibák. Például hatalmas a kézfeje az arányaihoz képest, mert valamit rejteget benne, a szemei nincsenek kidolgozva, csak durván beütve kalapáccsal...stb Ezeknek éppen az az oka, hogy Michalangelo nem a test ideális ábrázolására törekedett, mint gyakran hiszik, hanem politikai üzenetet hagyott a Mediciknek, a szobor ugyanis a palota bejáratával szemben állt, háta mögé rejtett kézzel gyilkolásra készen. Így viszont a te fogalmi rendszered szerint is művészet és nem csak technika. Ezután pedig érdemes elgondolkodni azon, hogy hány műalkotás van még, aminek csak nem ismerjük a valódi szándékát.
2018. szept. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nos, előző, éppen ez a másik tényező, amit emlegetni szoktam, hogy a híresebb reneszánsz "művészek" (inkább polihisztorok, tudósok, ezermesterek) szabadkőművesekhez, és egyéb titkos, féltitkos szervezetekhez tartoztak, és rengeteg kódot helyeztek el "műalkotásaikban" (pl Leonardo kódokat rajzolt, majd ráfestett, manapság műszerekkel detektálták; vagy pl bizonyos foltokat ha tükrözünk, a képein, akkor rejtett alakok jelennek meg).


Tehát tisztában vagyok evvel.


Azonban tévedsz abban, hogy az "én fogalomrendszerem szerint ez művészet".


Pontosan emiatt sem művészet az én szememben. Hanem ez kódolás.

2018. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Persival ***** válasza:
Két teljesen ellentétes dologról állítod, hogy egyaránt nincs közük a művészethet, tehát sem a fotorealisztikus ábrázolás, sem az egyedi alkotói üzenetet hordozó alkotás sem művészet. Segítene, ha mondanál bármit, ami szerinted az, mert én nagyon úgy érzem, hogy körbe-körbe jár az érvelésed, csak, hogy igazad legyen.
2019. jún. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!