Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi ez a hülyeség, amit mond a...

Mi ez a hülyeség, amit mond a festőkről? 10-11 perc körül? Igaz, hogy a nagy festőket mind másolásra kényszerítették a mestereik?


2018. máj. 24. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Másoltak is a tanoncok, persze. Hasznos, én is sok régi mestert másoltam már (digitálisan, jegyzem meg), bár nekem annyira azért nem tűnt hasznosnak, jól tudok másolni és pocsékul rajzolok magamtól, nyilván a másolás egyetlen apró szelet és rengeteg más is kell.

De akiből rendes festő lett vagy pláne az volt, az nyilván alkotott saját műveket, különben mégis hova jutott volna? Ha pl. embert akarsz festeni, akkor rengeteget kell tanulmányozni az emberi testet, anatómiát, jó, ha vannak modelljeid, rengeteg gyakorlás ésatöbbi. S persze a színek, fények, perspektíva és sok egyéb. Másolással ugyan nem fogod megtanulni soha.


De volt másolás is közte és biztos vagyok benne, hogy egyes mesterek túlzottan el voltak telve magukkal ahhoz, hogy megfelelően kezeljék a tanoncaikat. De azoknak valamikor muszáj volt elvégezniük a rengeteg önálló munkát, ha nagyok akartak lenni.


Egyes nagy festőknek pedig szinte nem is voltak mestereik, max. ideiglenesen, de beszorítva érezték magukat és inkább autodidakta módon festettek.

2018. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
de akiket konkrétan említ, azok ilyenek voltak, vagy túlzott?
2018. máj. 24. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!