Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti mit tudtok a Lenin Bakuban...

Ti mit tudtok a Lenin Bakuban című festményről? Létezik ilyen egyáltalán?

Figyelt kérdés
Van az a vicc, amiben szerepel a Lenin Bakuban című festmény, de nem találtam semmit róla, létezik ilyen festmény egyáltalán vagy csak a vicc kedvéért találták ki?

2018. máj. 31. 13:19
 1/2 anonim válasza:
Hallottam én is róla, de lehet, hogy azzal a hatalmas szoborral tévesztem össze, amely szintén ott volt felállítva. De miért nem a Google-ban keresel rá?
2018. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ferenci Zoltán válasza:

Az eredeti vicc úgy szól, hogy festőpályázatot hirdet Moszkvában a Központi Bizottság, a pályázat célja Lenin életútjának ábrázolása. Sok festmény érkezik, mindegyiken Lenin a különféle helyeken az elvtársak körében, az egyik képen viszont Kerenszkij dugja Lenin kedvesét, Krupszkaját – a festmény címe: Lenin Lengyelországban. Talán ez a vicc lényegülhetett át Bakura, bár Kerenszkijnek Baku éppoly jó, mint Lengyelország, a lényeg az, hogy jó messze legyen.


Ha netán arra hivatkozik valaki, hogy amit mond, azt a Jereváni Rádióban mondták be, azt se vedd túl komolyan...

2018. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!