Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Magyarul mi az a "masking tape"?

Magyarul mi az a "masking tape"?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni ilyen ragasztó szalagot, csak nem tudom mi lehet magyarul a neve. Pl. a papírt leragasztani használják, hogy ne mozduljon el vagy hogy ne elgyen egy részen festékes; és a lényeg, hogy utána le lehet szedni. Remélem tudja itt valaki miről van szó. :D

2018. aug. 7. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Maszkolószalag néven is lehet kapni. Amúgy a szobafestésnél jobban beválik, az apróbb műveknél (ha takarásnak használod), ott nem lesz annyira egyenes a lefestett terület széle, mint várnád. Érdemesebb lenne külön maszkolófolyadékot és csipeszeket venni.
2018. aug. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, egyelőre csak a paírt akarom fixálni, arra jó lesz ez. És köszi a további tippet. :D
2018. aug. 8. 00:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Maszkoló szalag ahogy már mondták. Én személy szerint a tesa márkájút szeretem a legjobban, de még az is képes néha betépni a papírt, szóval óvatosan. És igaza van az elsőnek abban, hogy nem mindig lesz annyira szép egyenes a lemaszkolt rész széle mint gondolnád, de ha pl csak leragasztani akarod a képet, szóval nem akarsz magán a képen maszkolni semmit akkor tökélesen jó:)
2018. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na végül én is "tesa" márkájút szereztem, kiderült, hogy volt itthon a szüleimnek. Viszont avgy azért mert kicsit régi, vagy alapból ilyen, de miután leragsztom a papírt a rajztáblára, egyből elkezd leválni róla. Nem értem, pedig nagyon ragad, de valahogy mégse.
2018. aug. 11. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az a megfigyelt jelenség, hogy a vastag papír, ahogy felveszi a vizet és hullámosodik, az feltépi a papírt róla. Ezért javasoltam a csipeszt.
2018. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kopásállóval festett acéltábla és mágnesek.
2018. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, de én most csak rajzolni akartam. :) De egyszerűen nem marad ott... bár az is lehet, hogy túl pici darabokat vágok le belőle vagy nem tudom mert mikor hosszabbat vágtam le akkor az ott maardt, az csaka s zélén picit felhólyagosodott de annyi. Viszont nem szeretném annyira beragasztani a lapot mert észrevettem hogy miután leveszem ragacsos marad.
2018. aug. 11. 23:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Facsipesz. Nehezékek. Postásgumi. Rajzszög. A mágnes csak a legkényelmesebb. A százéves maszkolószalag meg látod micsoda.
2018. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért marad ragacsos meg azért nem tart mert régi, nekem újjal még sose volt ilyen tapasztalatom, pedig elhasználtam már pár gurigát:D Amúgy akvarell festésnél jó igazán, hogy ne hullámosodjon fel a lap, de akkro körbe kell ragasztani az egészet. Én mondjuk sima rajzoláshoz is használtam már, kis darabkát tépve két felső sarokra, mert nem a tábla szélén akartam rajzolni, vagy sima felületre akartam lerakni a táblát. Meg volt hogy nem volt nálam csipesz:D
2018. aug. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Remek.

[link]

2018. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!