Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan elemezzek egy festményt?

Hogyan elemezzek egy festményt?

Figyelt kérdés
Most itt nem egy közismert vagy híres festményről van szó, hanem a sajátomról. Most ez hülyén hangozhat, hogy a saját festményem elemzéséhez kérek segítséget, de elmagyarázom. Egy versenyre kellett festenem és a festményhez kell írnom egy szöveget is, amiben elemzem a művet. Azonban igazából nem is nagyon gondolkodtam a jelentésén vagy ilyesmi, nekem megadtak egy témát, én pedig festettem azt ami jött. Ééés... Igen, bökkenő. Mindenki azt mondja, hogy vagány lett és milyen beszédes a festmény, én meg csak ülök és mosolygok, mert halvány lilám sincs, hogy mit akartam mondani vagy kifejezni vele. Mégis mi a csudához kezdhetnék ebben a helyzetben?

2018. nov. 13. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon jó. 😂😂 Végülis a te célod a festménnyel való önkifejezés volt, nem egy esszé. Meg hát egy versenyen nem a zsűrinek kéne a saját benyomásai alapján elemeznie...? Na mindegy.

Kérj meg valakit, akár több személyt, hogy mondjon róla egy elemzést, és ha úgy érzed, hogy eltalálták, a te festményed tényleg erről szól, akkor írd le azt.

Amúgy privátban elküldöd? Kíváncsi vagyok rá. :)

2018. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is!
2018. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is elküldheted, talán tudok segíteni.
2018. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vidd el egy hivatalos műelemzésre/zsűrizésre/festőhöz, írd le, amit mond, és add le esszéként.

2. vonatkoztass el attól, h te festetted a képet! Írd le, amit látsz, és azt, ahogyan a téma meg van csinálva. Abba, hogy nézőként kitaláld, mi volt a festő szándéka és célja, nem szabad belemenni.

3. Egy személyes hangú esszében megírod, hogy megkaptad a feladatot, megküzdöttél, megvalósítottad a kapcsolódó gondolatokat és érzelmeket, és állsz elébe a versenynek.


Nekem is elküldheted privátban. Örülnék.

2018. nov. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. 😁 Én már vagy 8 éve alkotok,általában az esztétikára,kompozíciókra hajtok,de rendszeresen megkapom hogy menniyre értik hogy mit akartam ezzel mondani,meg hogy mit jelent egy-egy szín a festményeimen,meg hogy megértik amit érzek,pedig semmi mögöttes nem volt épp,csak tetszett a kompozíció :D

Ha nem foglalkozol ilyesmivel komolyabban,kérj meg valakit,aki otthon van ebben,hogy mondjon elemzést külső szemmel. Esetleg elküldheted nekem. Vagy leírhatom hosszabban,mi hogyan tanultuk művtöriből,hogy milyen szempontok alapján szokás elemzést írni. Ha az segít. De neten is vannak fent infók erről...

2018. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

négyes vagyok


Köszi, megkaptam a privátodat.


A festmény annyira szimbolikus, hogy bátran írd bele az esszébe, mely utalás mit jelent. Csak a gyengébbek kedvéért:)


További jó kreatívkodást kívánok neked!

2018. nov. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!