Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezt hogy mondjuk? (zene)

Ezt hogy mondjuk? (zene)

Figyelt kérdés

Szóval elkezdett érdekelni a komolyzene. Még nagyon "kezdő" vagyok,ami a kérdésemből látszik. Kérlek ne bántsatok érte.


Szóval a kérdés:Szóval pl. itt van ez a Chopin darab.: Etude Op. 25 No. 11 (Winter Wind)

Valaki megkérdezi, hogy mi a címe. Hogy válaszoljak "magyarul"? A válaszokat előre is köszönöm! :))



2019. jan. 3. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Opusz 25, numero 11

Téli szél ragadt rá, de magyarul még nem kimondottan hallottam így. :D

2019. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Először nekem is kínai volt, de lebontva

ugye Chopin a zeneszerző ezt tudod

az Etud vagyis Etűd az egy zongoradarab fajta a no11 azt jelenti hogy ez a 11. etűd, vagy azt is jelentheti, hogy 11. tétel. az Op opus számot jelent ami a zeneszerző időrendileg szamozott darabjait jelöli magyarul az Op. 25 az Chopin 25. műve. szóval ha csak annyit írsz, hogy Chopin Op. 25 akkor valami gonosz robot tudni fogja mire gondolsz, de ha azt mondod, hogy Chopin 11. etűdje akkor tudni fogják az opus könnsebbé teszi a felismerést, konkretizál.

ui: Beethovennél kezdődik az opus az előttelevőknel pl Mozartnál a K betű vagy Bachnál a BWV(Köchel és Bach-Werke-Verzeichnis) is ugyanez csak fenszibb mert egyedi

2020. ápr. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, még annyi, hogy az opus latin szó, jelentése "mű". Tehát egy összefoglaló sorozatnak is nevezhetjük. Chopin 25. műve (opus) magába foglal 12 etűdöt, amiket numeroval (szám) jelöl meg.
2020. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! Sokat segítettetek:)
2020. ápr. 5. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!