Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Versírási stílusom csiszolása,...

Versírási stílusom csiszolása, kialakítása?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mostanában sok dolog történt az életemben, ami nem igazán mondható jó dolognak. Sőt...

És jött egy gondolat, mi lenne, ha verset írnék? Elég erős (legalábbis mások szerint) a humán vénám, és régebben is írogattam, csak éppen nem verseket. Viszont lehet van egy kissebb probléma.


A verseket csakis magamnak írnám, úgy értem, nem lenne célom, hogy pénzt szerezzek a költészetből, és így tudom, hogy annyira az emberek véleménye nem számítana, vagy hogy is mondjam, de én (aztán ki tudja, lehet hogyáltalán nem tudnék ilyen verseket írni) nem szetetnék a kortárs költészet stílusában írni. Sokkal inkább tetszenek a régebbi költők versei, mint például József Attila


Mi legyen? Megpróbálhatok (nem úgy értem, hogy ilyen jól, ilyen megfogóan és szépen írni) csak úgy, olyan stílusban, mint ezek az irodalmi klasszikusok, vagy nem lenne jó, kortárs verseket meg gyerekverseket kell (vagy illik?) a 21. században írni?

16/F



2019. febr. 8. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges már előre azon görcsölni hogy majd milyen lesz. Kezdj el írni és a stílusod idővel alakul magától. Közben pedig rájössz hogy van-e hozzá érzéked.
2019. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A művészetben felejtsd el a kell és illik szavakat. A művészet az egyéniség kibontakozása, a saját látásmódod. Ezért ha valamit megmondanak vele kapcsolatban, az már nem a te saját gondolatod. Csak írj.
2019. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat, segítettek.
2019. ápr. 10. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
[link] itt kiteheted és van közösség is.
2022. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!