Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek hogy zongorázok?

Szerintetek hogy zongorázok?

Figyelt kérdés

[link]


Kb 20 hónapja kezdtem el. Lelkes amatőr vagyok. A linkelt darabot én játszom - egy valamelyest egyszerűsített változata Chopin egyik noktürnjének.

Őszinte válaszokat, véleményeket várok, akár építő jelleggel, laikusoktól és zenészektől egyaránt. Tudom, hogy nagyon messze vagyok egy zenész szintjétől, de érdekel, hogy ez már egy élvezhető szint-e, és szívesen veszek bármilyen észrevételt. Zenei előképzettségem nincs, 20 évesen kezdtem a nulláról, viszont már járok tanárhoz és a kottát is ismerem javarészt.

Köszönöm :) 21F



2019. febr. 28. 18:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igaz, egy darabból nem nagyon lehet kitalálni, de csak ez van lementve. 10-15 ehhez hasonló színtű darabot tudok kb, klasszikusok vagy azoknak az átiratai javarészt. Majd esetleg még rakhatok fel ha lesz időm
2019. febr. 28. 18:58
 2/12 anonim ***** válasza:
Két helyen hallottam félreütést és itt-ott a ritmus sem tökéletes. De ha belevesszük, hogy alig egy éve csinálod, szép teljesítmény, gratulálok. Ha elég elszánt vagy lehetsz profi zongorista. Gyakorolj rengeteget.
2019. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Másfél éve csinálom nem egy. Igen, utólag észrevettem, hogy egy helyen félreütöttem, egy helyen meg rosszul pedáloztam. Köszi az észrevèteleket :)

Hangszerész szeretnék lenni, profi zongorista sajnos nagyon távoli szint, de azért jól esik, így látod:)

2019. febr. 28. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Kicsit darabos, kicsit bizonytalan, de másfél évi tanulás után remek eredmény.

Még néhány év, több magabiztosság és hangszerismeret, és ha más hangszeren is játszol, szerintem semmi akadálya annak, hogy jó hangszerész legyen belőled!

2019. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A boldog élet egyik nagyon fontos alapeleme (sokan nem tudják), hogy az ember végezzen olyan professzionalista, vagy amatőr tevékenységet (hobbí), ami neki megelégedést, örömet, belső megnyugvást, harmóniát okoz.
2019. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat nektek! :) jol esnek a visszajelzesek.


Gyorsan felvettem meg 2 darabot, mert gondolom egybol eleg nehez gazdalkodni:D ugyhogy ezt csak igy itthagyom:


[link]

2019. febr. 28. 20:32
 7/12 A kérdező kommentje:

És ez


[link]

2019. febr. 28. 20:32
 8/12 veterán vas ***** válasza:

Itt megvan a tiszta dallam, nem hallottam benne elütést. Viszont hiányoznak belőle a dinamikai változások.

Talán lehetne az egészet egy kicsit lendületesebben, energikusabban......


/tudom hogy ez nem egy pörgős rock&roll ;) de így, engem egy monoton altató dalra emlékeztet/

2019. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

(#2 vagyok) Ezek már sokkal jobbak, látom odafigyeltél a kritikákra. És ez jó.

#8 Nem baj, hogy altatósra sikeredett, este lefekvés előtt jó volt hallgatni.

2019. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is :)

Lehet azért van mert a Nocturne tanulását tegnap fejeztem be, a másik kettőt meg régóta tudom, és rutinosabban megy :D

2019. febr. 28. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!