Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire elismert festő Vén...

Mennyire elismert festő Vén Emil? Nekem nagyon tetszenek a képei, azért kérdem, hogy érdemes-e gyűjteni a festményeit?

Figyelt kérdés

#festészet #Vén Emil
2019. márc. 6. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha te érdemesnek találod, akkor érdemes. Én ebben a kérdésben olvasok róla először, viszont amikor rákerestem, azt írta ki, hogy "híres magyar festő". Amúgy nem tudom, mert anno a művészettörténet-tananyagban nem volt benne; de amúgy nekem is tetszenek a képei, most így rákeresve. Ha teneked megéri ilyenre pénzt áldozni, és szeretnél ilyet a házadba, akkor vegyél? Vagy egyébként újra eladnád? Tuti, hogy sikerülne mégtöbbért eladnod, mint vetted? Vagy minek akarod; hogyha te ezt megkérdőjelezed? Vagy pedig pl ha esetleg meghasz , akkor az unokáid, hogy mennyiért tudnák azt eladni, mert megörökölnék a képet tőled? Vagy most miért kérdezed? Megéri neked annyit, hogy ki legyen rakva egy eredeti, és van is rá pénzed? Mert ha megéri, és simán bele is fér a keresetedbe, akkor megveheted nyugodtan; viszont , ha már morfondírozol rajta... Meg amúgy pl mit csinálnál egy festménnyel? Nézegetnéd, időnként leporolnád, vagy mi? Okés, dísz, de azért énszerintem annak a pénznek lehet, hogy lenne jobb helye is; most azért, hogy legyen egy ilyened... Tényleg nagyon szép képek, de énszerintem, ha ilyenre vágysz, akkor elég neten megkeresni. Vagy pl nemtom, ha találsz belőle neten nagyobb méretűt, akkor pl ki is tudsz magadnak nyomtatni esetleg. Nem pont ugyanaz lesz, de látványos, szép; és mégsem adtál ki érte egy vagyont. Tényleg nagyon szép képek, de csak azért , hogy legyen, tehát így kiadni... Mikor tehát mással is tudnád pl díszíteni a lakásodat; szerintem olcsóbban. Tényleg gyönyörűek, de azért, hogy megvedd, hát talán kb minek picit. De te tudod, ez rád van bízva; ha telik rá neked, és mindenképpen nagyon szeretnéd, akkor okés. Szóval külső szemlélőknek tök mindegy, hogy megveszed-e, ez csak rajtad áll.
2019. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, úgy gondolom, van egy csomó ember, aki gyűjt ezt-azt. Van aki bélyeget, van aki régi érméket, vagy bármi mást, pl. festményeket. Ez lehet hobbi, vagy súlyosabb esetben szenvedély. Egy képet nézegetni esztétikai élmény, birtokolni pedig lehet, hogy öröm, márcsak ilyen az ember. Minden ilyesfajta gyűjtésnek van egy kezdete, egy origó: az első darab. És ha van pénz, akkor jön a második és a harmadik. Nyilván valahol ez pénzbefektetés is. Ahogy te is írod, én nem adom el, de majd talán az unokám így jut valami örökséghez. Egy bélyeggyűjteményben is vannak értékes bélyegek, amelyek lehetnek már a vétel időpontjában is értékesek, illetve később válhatnak azzá. Ha valaki gyűjt, akkor szeret értékes dolgokat gyűjteni. Egy festménynél ez nehéz dolog, ha nekem tetszik, akkor személy szerint nekem értékes, de lehet, hogy objektíve nem az, vagy nem annyira az. És az is kérdés, hogy a jövőben az értéke hogyan alakul. Leginkább olyan emberek válaszára várnék, akiknek ebben van gyakorlatuk, ismerik ezt a konkrét festőt, és van róla véleményük. Tehát szeretnék megerősítést kapni, hogy érdemes ettől a festőtől képeket vennem, vagy pedig éppen ellenvéleményt, de mindenképpen valamiféle tanácsot...
2019. márc. 6. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!