Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a versemről?

Mi a véleményetek a versemről?

Figyelt kérdés

Nem régiben olyan élethelyzetbe kerültem melyet elég nehéz volt feldolgozni de a vers irogatások segítettek valahogy gondoltam kikérem mások (esetleg az irodalomban és a magasabb röptű költészetben jártas) és mindenki más véleményét.

Előljáróban nyílván nem vagyok egy József Attila nem kell keresni benne a hihetetlen ábrázolás módokat nem vagyok továbbá egy Babits sem ugyhogy alliteráció kilőve sem Tóth Árpád szép tájleíró szerelmes vers is kilőve

Még annyi hogy 17 vagyok szóval nem jelenik meg benne a tipikus emelkedett irodalmi nyelv inkább a tartalma az ami próbál valamit mondani

Előre köszi azoknak akik kulturáltan megformált épitőjellegű akár ösztönző véleményt osztanak meg velem

UI: jöhet hideg meleg :D

Illetve a vers központozása hagy némi kivetni valót maga után ennek egyik legfőbb oka az hogy fogalmam sem volt hogy mit csinálok

Remélem a kis utalásokat is megtaláljátok :) van egy pár


Itt a verze:


Az éjféli álom<br>

<br>

Vérzem seb nélkül,<br>

Élek szív nélkül,<br>

Mosolygok arc nélkül,<br>

Ím ez a rideg szerelem,<br>

Ha nincs ki melleted <br>

Legyen egy lélekvesztett<br>

Test vagy ki kering<br>

A semmiben<br>

<br>

A valóság elvont, más világ<br>

Az álom hol teljesül<br>

Minden kivánság<br>

Nekem az sem kiváltság<br>

Egy álomban vesződtem<br>

De visszahúztad lelkem <br>

A saját fenséges erőddel<br>

Szőke hajad mellettem az ágyon<br>

Úgy terült el előttem <br>

Mint búzatenger földjei a nyáron<br>

Szuszogásod nyugtató<br>

Mint gyermeknek az altató<br>

<br>

S nézlek téged <br>

A végtelen harmóniát<br>

Ahogy lélegzeted zengi<br>

Isteni zene dallamát<br>

Víz , arché , számok<br>

Mennyetek a pokolba<br>

Kik ezt gondolták<br>

S verjenek rátok láncot<br>

Műfaj, forma, szerkezet<br>

Nem kelletek senkinek<br>

Az örökkévaló szeretet<br>

Szülessen meg bennetek<br>

Ahol nem a szeretet az úr<br>

Ott a disznófejű képzet túr<br>

Ez mi jár a világon mindnek<br>

S még az en lelkemnek<br>

<br>

Badarság!Örökkévaló<br>

Hanyagság örökkön csaló<br>

<br>

Egy fekete izzó szikra <br>

Töri szét világomat<br>

Lelkem örökké virraszt<br>

Testemből az élet<br>

Ismét útra kél<br>

Szeretlek téged <br>

Míg létem a tét<br>

<br>

De itt hagysz a viharban <br>

Ahol boldogan áztunk<br>

Kacagtunk, jártunk hajdan <br>

<br>

Elengedem múltam örökké<br>

Nem létezem már többé<br>

<br>

S testem elhal szétmállik,<br>

Koppan üresen a földre hullva <br>

Engem pótól egy másik<br>

Megcsaltál te büdös kis k**va



2019. márc. 11. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kérdések hasonlítanak arra, hogy pl "Mi a véleményetek arról, ha azt mondom: légyszi hozd ide a gyümölcslevet!" Ennek semmi értelme.


A művészet nem véleményről szól. A műalkotások funkciója sokféle lehet, sokuknak kommunikáció, mint pl az iménti mondat. Csak hát a gyümölcslé idehozásánál mélyebb közlés.


Szóval ha jól vettem ki, te egy versről mint olyanról, mint műalkotásról kérsz véleményt - ezt tehát abszurd.


Az más volna, ha az alkotásod tartalmáról kérnél véleményt, pl a büdös ribiről stb, de akkor meg nem műalkotásról beszélgetnénk, hanem ilyen-olyan témákról, pl h mi történt a lány meg közted.

2019. márc. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A költeményedet nem lehet versnek nevezni. A rímek sokszor erőltetettek, "kínrímek", máskor nincsenek is, a szótagszám összevissza, így nincs lüktetése. A helyesírásod is javításra szorul.

De mi ez a sok br,br? Ennyire fáztál közben vagy a szomszéd fúrta a falat?

2019. márc. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
<br> azt jelenti, hogy html fájlból másolta ki és lusta volt kitörölni a sor végén ezt a lezáró izét. Még ha ő is írta ezt, akkor is kimásolva van.
2019. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A <br> html-ben a sortörést jelenti. Én sem értem a kódokat miért nem törölted ki mielőtt közzétetted a versed. Hogy legyen valami pozitív is; az utolsó sor tetszik. Egyértelmű az üzenet, bár vers helyett egy rappzenébe jobban illik.
2019. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Azóta írtam még egyet(Amit csak úgy a magam szórakoztatására) okulva a fenti versnek titulált irományom hiányosságaiból és a válaszokból figyeltem az adott témára h maradjak annál illetve a rímekre a központozásra a helyesírásra is a szótagszámra főleg :D köszönöm ,hogy öszinte kulturáltan megfogalmazott véleménnyel látattok el amít magyarázat is követett értékelem

Szóval jár a pacsi! :)

2019. márc. 13. 23:24
 6/8 rtaerzkuwsukt válasza:
Engem érdekelne, hogy ezt már megtapasztaltad, vagy pedig gondolatodból írtad? Sokan azt hiszik egyébként, hogy egy vers a rímektől lesz vers, pedig ez nem így van, szóval ha nem jutnak az eszedbe rímek, akkor egy olyan verset is írhatsz, ami nem rímmel! Sajnos a verseknek már nincs sok kell-je, azaz nem sokak olvasnak már verset, pedig jó lenne, ha mindenki egyaránt olvasna, de jó, hogy vannak ilyenek is, akiknek még ma is a versírás a kilábalás elősegítője! Ha esetleg egyszer ki adatod a verseidet, akkor sok sikert! Ha megengeded, akkor átírnám a versed és privátba vagy itt publikusan is elküldeném, hogy, hogy tetszik.
2019. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Puffinlekvár ***** válasza:
Nekem tetszik. :D Ezáltal sikerült feldolgozni a történteket?
2019. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen ezáltal estem túl egy bizonyos valakin 😁

Köszi szépen a véleményeket

2019. ápr. 2. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!