Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Digitális rajzok eladásának...

Digitális rajzok eladásának mi a menete?

Figyelt kérdés

Annak szól aki benne van, vagy tud róla, hogy pl mire kell figyelni, hogy álljak neki a dolognak?


Arra gondoltam, kezdetben lerajzolok pár embert rajztáblán, kiteszem őket instán, face-en.


Mennyit lehet elkérni egy kb mellig érő rajzért? 20-25$-t szoktam látni már kicsit egyedibb, stílusodabb munkáknál.


Hogy történik a fizetés, illetve mire kell figyelni ezzel kapcsolatban? (Adó?)

A végeredmény előtt küldjek a kliensnek egy jpeg formátumú félkész mintát? Előleget szokás kérni?


Köszönöm a választ!



2019. ápr. 8. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

adóznod minden bevétel után kell, különben megbüntethetnek. vagy vállalkozást indítasz (legegyszerűbb KATA), vagy adószámos magán személyként számlázhatsz. a részleteket, meg hogy neked melyik a legjobb egyeztesd egy könyvelővel!

fontos kérdés (a választ nem tudom, de a könyvelő tudni fogja), hogy ilyesmihez kell-e valamilyen végzettség. fotózást pl. nem számlázhatsz fotós OKJ végzettség nélkül.


hogy mennyit fizetnek meg a képeidért, az a vevőktől, az üzleti modelledtől, meg a marketinged eredményességétől függ minden területen. ha sikerül olyan közönséget megtalálnod, akik többet is megadnak a munkádért, akkor határ a csillagos ég - sőt ilyenkor esélyes, hogy pont olcsón nem kell a munkád, csak drágábban.


a fizetés történhet egészben előre, előleggel vagy utólag is, ez főleg bizalmi kérdés, hogy te megbízol-e az utólagos fizetésben, ő megbízik-e az előre fizetésben. kinek milyen kompromisszum szimpatikus.

talán legjobb bizalmi megoldás, ha egy olyan webshopon kereztül megy a fizetés, képküldés, ahova te fel tudod előre tölteni neki, látja hogy fent van, fizet és rögtön le tudja töteni, nem kell várnia rá.

Ilyen szolgáltatasokat nyújt a PhotoShelter, PhotoBucket és sok más rendszer. talán még Ebayen is van rá lehetőség, sosem néztem. persze mindegyiknek díja van, ezt be kell kalkulálni.

2019. ápr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi a ráknak egy fotósnak okj, ha anélkül is szépek a fotói? Pénzlehúzás nyilván, hisz az okj képzés nem ingyenes.És akkor az amatőr festő sem adhatja el a műveit, előbb járja ki a képzőmüvészeti egyetemet?

És mi van pl a jósokkal? Ja tudom! Már azt is lehet gyorstalpalon tanulni! Ku.rvára hiteles!

2019. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A fotósokkal tényleg ez a helyzet, kell a papír mert arra lehet felvenni pályázati támogatást (5millió visszatérítetlen) ha szabadúszó vagy de ehhez kell hogy fizesd a katát x évig.

A rajzos/festős művészekkel nem tudom mi a helyzet

2019. ápr. 21. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!