Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Munkácsy miért festett ilyen...

Munkácsy miért festett ilyen képet?

Figyelt kérdés

Miért választott ilyen témát? Miért ezt a témát választotta?

Megdöbbentő erejű kép:

[link]


A Cikk:

[link]


Mivel, hogyan lehet ezt megmagyarázni?



2019. máj. 2. 15:59
 1/7 immacculatatta ***** válasza:

Érdekes. Főleg a régi újság kivágás. Kis időutazást enged. Köszi! Nekem már azzal problémám van, hogy miért lennének ezek zsidók. Önmagában a jómódú öltözet és kampós orr szerintem nem elég.

Azért választott ilyen témát mert történtek ilyen szeánszok és a festő egyik feladata főleg a f. gép előtt a valóság ábrázolása volt. Főleg az olyan realista festőké mint amilyen Munkácsy is volt.

2019. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ezt nem úgy érteni amint amit a kép ábrázol?
2019. máj. 2. 19:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor is a végtelenségig művészi aprólékossággal és nagy hatáserővel megfogalmazott festmény bárki is festette.
2019. máj. 2. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Te most komolyan egy művészt bírálsz, hogy miért festett ilyen képet?
2019. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a művészt bírálom, hanem azt az életkörülményt, tapasztalást keresem ami arra indította, hogy ezt egy ekkora méretű 4 X 3,5 méteres képen megfesse, rááldozva ezt a festék mennyiséget.
2019. máj. 2. 22:41
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem tudjuk megmondani, hiszen azt sem lehet tudni, hogy ő festette-e. Én inkább hajlok afelé, hogy nem.
2019. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem mostani keletű, már évekkel ezelőtt napvilágot látott ez a hír. Mi, laikusok úgysem tudjuk eldönteni, hogy ki volt a festő. Azonban én úgy gondolom, hogy maga a téma az Munkácsy általunk ismert képeinek témájától, munkássága ismeretében festői felfogásától is távol álló. Bár a pénz, az mindig mindent meghatároz és meghatározott, mégis azon az állásponton vagyok, hogy ez egy, Munkácsy stílusában készített festmény, de nem ő festette.
2019. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!