Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van valakinek tapsztalata...

Van valakinek tapsztalata amerikaiakkal?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva készülök ki az USA-ba és érdeklődnék, hogy kinek milyen tapsztalatai vannak.

Mennyire nyitottak, barátkozósak?

Kihez lehetne esetleg általánosságban hasonlítani őket??

(Mondjuk a mediterrán görögökhoz, olszokhoz vagy inkább a zárkózottabb németekhez, angolokhoz a temperamentumukat)


2016. jan. 31. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Keleti és a Nyugati part nagyban különbözik.

Én külföldön élek és eddig jó tapasztalatom van velük. Nagyon nyitottak és barátságossak, a németekhez nem hasonlítanak. Azok steril droidok.

2016. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Butasag amikor valaki altalanositani akar. Ennel jobban csak az, amikor masik nephez hasonlitani valakit. Marhasag.


Tizen plusz evek elek itt, tobb100 amerikaival kommunikaltam. Ha azt irom, hogy baratsagosak, nyitottak es elhiszed es kijossz, es belefutsz egy tucat hideg, rideg baromba, akkor azt fogod hinni hogy hazudtam es felrevezettelek.


Semmi ertelme barmit irni, mert ami nekem kedves/baratsagos, az lehet hogy neked hideg/bunko lesz.


Kijossz, probalkozol es meglatod.


Amit irhatok, hogy nehogy azt hidd, csak lehurrogni tudom a kerdesed, hogy legyel velunk mindig baratsagos es mosolyogj. Ne panaszkodj mert ok sem szoktak. Es a jo magyar szokast, hogy "mennyit keresel?" azonnal felejtsd el. Csaladon belul sem szokas megbeszelni hogy ki mennyit keres, foleg nem idegenek/baratok kozott. Keresetrol az amerikai nem beszelget.


Kivancsi nepseg, ha meghalljak az akcentusod, rogton tudni akarja honnan jottel. Ha elmondod, mindig erdeklodessel hallgatjak, meg akkor is amikor halvany fingjuk sincs, hogy hol van Magyarorszag. Nem feltetlenul oszinte az erdeklodesuk, de ez ne erdekeljen. Amig mosolyog es baratsagos hol erdekel, hogy oszinte vagy sem? Inkabb mosolyogjon es ne gondolja komolyan, mint az atlag magyar oszinte buvalbelelt vereskesre tekintete amivel nap mint nap talalkozhatsz...(tessek, mar en is altalanositok :(

2016. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!