Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vadászpilótából polgári pilóta?

Vadászpilótából polgári pilóta?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy aki az NKE-n végez [állami légijármű-vezető]-ként azaz pl. vadászpilóta. Ő később átmehet polgári pilótának multikhoz (pl.WizzAir, ryanair)? Olvastam egyszer egy ilyet, hogy a legtöbb Grippen-pilóta a szerződés után elmegy polgárinak. Erre a kiskapura hogyan van lehetőség, vagy ez valóban működik? Mivel az alapvető orvosi, stb alkalmasságit kell a katonai pilótának is, utána már csak a típusengedély ami kell. Kérlek olyan válaszoljon, aki ért hozzá.

#pilóta #légitársaság #vadászpilóta #katopnai pilóta #polgári pilóta
2019. szept. 25. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor olyan helyre tedd, ahol értenek hozzá.
2019. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem talaltam megfelelo kategoriat
2019. szept. 25. 13:04
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mér ne mehetne? De azé tuggyá arrul is, hogy ott negyven éves korodra tejjesen idegbeteg leszel és mindenki utálni fog.
2019. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Utasszállító kategóriára is meg kell szereznie a jogsit 15 milla. És le kell repülnie vele gyakorló órán a minimum felveteli óraszamot 5-6 milla.
2019. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez miért lenne kiskapu?
2019. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4-es Az adott gép típusengedélyére gondolsz? Azt ha jól tudom (semennyire nem tudom :D csak olvastam) a cég kifizeti a leendő alkalmazottjuknak, ha egyébként repül, csak arra a gépre nincs engedélye.
2019. szept. 26. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, viszonylag sok vadászpilóta szerződése lejárta után átmegy személyszállítónak, mivel általában jobban fizetnek.

Ha minden igaz, vadászpilótaként megkapott képzésen felül még egy-két modult kell megcsinálnod (pl. multicrew képzés, hasonlók), utána elméletileg meg már csak type rating, azt viszont már a légitársaságnál kell, ami valószínűleg az első 1-2 évben a fizetésedből levonja annak az árát, de olyan fizetés mellett az nem valami húzós.

2019. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 nagyon szépen köszönöm!
2019. okt. 1. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!