Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hol tudhatok meg többet a...

Hol tudhatok meg többet a magyar katonaságról?

Figyelt kérdés

Egy könyvet írok, amiben a főszereplő katonának áll 2004-ben. Már kutakodtam az interneten, de van néhány kérdés, amire nem találtam választ.


1. - Egy katona mikor kap fegyvertartási engedélyt?


2. - Rá milyen szabályok vonatkoznak? (Gondolom a vizsgálatokra ugyanúgy el kell járnia, de hány évente? Szükséges beszereznie egy fegyverszekrényt? Egyáltalán haza is viheti vagy mindig le kell adni?)


3. - A fokozatok se voltak tiszták a számomra. A kiképzőjük őrnagy vagy milyen tiszt? A kiképzőt ki vezeti? Ezredes?


Esetleg van valamilyen film/anyag/videó bármi, ami összefoglaltan bemutatná egy magyar katona kiképzését?



2019. dec. 30. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
aludjál inkább
2019. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem nezed meg? 5 hetes kikepzes utan lehuzod meg a probaidodet es addig is erosited/gyengited a honvedseget :) (toborzoktol varom ezert a penzt! :D)


(egyebkent ebbe jobban bele kene asnod magad, mert fegyvertartasi engedely meg hasonlok nagyon hulye kerdesek, te nem kevered esetleg a rendorokkel?)

2019. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A fegyvertartásit azért gondoltam, mert használnak lőfegyvert. De akkor hogyan működik ez a része a katonaságban?
2019. dec. 30. 23:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Na most kepzeld el, h kapna egy 8 altalanossal vki fegyvertartasit (nem lenezes a suli miatt, meg semmi, de sok erettsegizett, diplomas is van, akitol felni kell loveszeten), mi lenne abbol?


Korabban rendorsegen dolgoztam, en jobbnak tartom a fegyver nelkuli eletet, vaganykodni jo lenne egy fegyver, de en is azt tartom h jobb ez mint amerika h minden hulye kap fegyvert es lovoldozhetnek barkit.


Rendorsegen talan kivalthattam vna, de ezzel a honvedseggel nem hiszem h ki lehet valtani, de en addig orulok mig nem lehet. Meselnek en tobbet de a honvedsegrol, de nem igazan lehet, ha rendszerben lennel akkor meg meg is tapasztalnad a dolgokat.


Legyel te is katona! ;)

2019. dec. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A neten sem lehet fent minden. Ajánlom figyelmedbe valamelyik nagyobb könyvtárat egy megyeszékhelyen vagy a fővárosban.

A másik tippem, hogy próbálj interjút kérni egy veterán katonától. Esetleg megpróbálhatsz bejutni látogatásra laktanyába vagy repülőtérre. Nem volna túl nehéz, szoktak lenni ilyen nyílt napok.

2020. jan. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha katonákról irsz könyvet menj el katonának akkor még okés a könyved... Ha nem mész el tudod ki veszi meg?

Pont senki...



Hol tudhatok meg többet a magyar katonaságról?


Egy könyvet írok, amiben a főszereplő katonának áll 2004-ben. Már kutakodtam az interneten, de van néhány kérdés, amire nem találtam választ.


1. - Nem kap, csak a köteléken belül használhat fegyvert.


2. - evente van fizikai, pszihologiai és eü alkalmassági.


3. - Kiképző az általában altiszt. Őrnagy már inkább törzsfőnöki szint, de minimum századparancsnok.

2020. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kiképzői altisztek, eü évente, fegyverviselési engedélyt kap, de haza nem viheti, fegyverszekrenybe tarthatod otthon az alsogatyáidat, de mást nem nagyon.
2020. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Habár Afganisztánban láttan volt százados is aki kiképzést vezetett.
2020. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A könyv csak egy része fog a katonaságban zajlani, de a válaszokból elegendő háttértörténetet kaptam.

2020. jan. 6. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!