Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a sorkötelezett...

Hbaf kérdése:

Mi a különbség a sorkötelezettség, és a hadkötelezettség között?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a sorkötelezettség japánban 18-27 év, és a hadkötelezettség pedig 18-49 év. És nem értem mi a külömbség.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 23. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Civil vagyok, így valószínűleg pongyola. A lényeg: sorkötelezettség alatt hívnak be katonai szolgálatra, kiképeznek. Ennél hosszabb időtartamig maradsz hadköteles, tehát hadi helyzet esetén vihetnek a hadseregbe.
2020. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Régi rendszerben 18-28 volt a korhatár a sorkötelezettségre. Vagy is ez idő alatt hívtak be sorkatonának, kiképzés címszó alatt.

A hadkötelezettségre már nem emlékszem, mi volt a felső határ. Az vész esetére vonatkozott, mondjuk megtámadnák az országot. Olyankor nem csak 28 éves korig kéne védeni az országot. Minden olyan emberre szükség lenne, aki még fizikailag bírja magát.

2020. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sorkötelezettség azt jelenti, hogy van sorkatonai szolgálat. (Ami pl. nálunk békeidőben nincs) Hadkötelezettség viszont van. Ez háborús helyzetben van kötelező szolgálat.


A kettő között az időtartam ahogy fentebb írták változó. Magyarországon a sorkötelezettség 18-30 év volt, a hadkötelezettség pedig legutóbb 18-40 év volt, amit most terveznek felemelni 55 évre.

2020. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A sorkötelezettség az a kötelesség, hogy létező sorkatonasághoz adott korban (tól-ig) be kell vonulni katonai kiképzésre. Jellemzően alapiskolázottság megszerzése után, fiatal korban (hogy bírd a gyűrődést).

A hadkötelezettség az a kötelesség, hogy az ország hadiállapotba lépésekor - ha behívna - meg kell jelenni harcra kész állapotban. Ez az időtartam jellemzően addig tart, míg a várható fizikai terhelést a bevonult kibírja.

2020. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy civilek őszintén mire jó katonának?
2020. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ma 11:21 Vannak a kiképzett katonák. Viszont sok más tudású ember is kell, akik kiszolgálják őket. Segédmunkástól a többdiplomás embernek tudnak olyan munkát adni, amit eltud végezni.
2020. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze... Én biztos nem adom a tudásom baromságokra.
2020. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!