Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha egyetemista vagyok akkor...

Ha egyetemista vagyok akkor besorozhatnak háború esetén?

Figyelt kérdés
És ha van alap/mester/doktori diplomám?
2020. febr. 6. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, besorozhatnak. Ha van diplomád, akkor lehet hogy tartalékostiszt-képzőre mész a kiképzés alatt.
2020. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 árokpart ***** válasza:
96%
Milyen háborúba készülsz amúgy?
2020. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyarország hadban állna, főleg ha magyar területen lenne a harc, nem biztos, hogy nagyon működnének az egyetemek, inkább menne a kiképzés, vagy valami hasonló. Csak ezért nem érdemes egyetemre menned.
2020. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Biztos Magyar - USA Orbán simán hadat üzenne nekik, mert Brüsszelt Soros irányítja, és nem adatja ki Sorost Magyarországnak. :D
2020. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Igen. Ha van diplomád lehetsz tüzér, ha nincs gyalogos leszel
2020. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Téged igen. Engem nem, mert egy műtét miatt háború esetén sem hívnak be.
2020. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Van egy bizonyos, előre megállapított sorrend, amiben egyes társadalmi csoportokat előbb behívnak, mint másokat. Annyit tudom, hogy a munkanélküliekkel kezdenék. Azt nem tudom, hogy az egyetemisták hol szerepelnek ebben a sorrendben.
2020. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hadkötelezettség van - sorkatonai szolgálat nincs. Háború idején először a tartalékosok jönnek, utána korcsoportonként hívják be az embereket - azaz először a fiatalokat, mindegy hogy tanulsz-e vagy sem. Egészségügyi állapot, munkakör (pl. alapellátás, eü., enerigiaszektor, MÁV stb.), vagy hogy hány gyereket tartasz el számít csak.
2020. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Senkit nem hívnának be. Nem lenne értelme. Magyarország egy háború alatt nagyon gyorsan eltűnne. Meg már nem olyan háborúk lennének, ahol az ember létszám számít, hanem inkább a technológia. Ez a behívás dolog régen volt inkább, ma már kivitelezhetetlen. Másrészt. Senki se menne...:). Legalábbis biztos nem adnám az életem ezért az országért. :D. De rajtam kívül jó pár millióan vannak akik így gondolkodnak.
2020. febr. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!