Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen esetekben lőhet egy...

Milyen esetekben lőhet egy katona, egyes esetekben a társára?

Figyelt kérdés

Azt mondta egy ismerősöm hogy ha be van drogozva a csapat egyik tagja a munka veszélyeztetése miatt le lőhetik(persze a figyelmeztetések után). Illetve nem csak társt, hanem civilt milyen esetben lehet lelőni?

(Magyarországon)



2020. febr. 25. 10:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Gondolom önvédelemből lehet, egyes esetekben. De nem arra gondolok leginkább.
2020. febr. 25. 10:42
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem lőhet le.
2020. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Senkit nem lőhet le, a jogos védelmet kizártad, azon kívül más nincs. Katonai bíróság sem hozhat halálos ítéletet, akkor egy sima katona miért ölhetne meg bárkit a csapattársak közül. Háborúban sem az élet elvétele a cél, hanem az ellenfél fölé kerekedés. Az ölés csak velejárója.
2020. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogszerűen kizárólag jogos önvédelemből, de nagyon meg fogják vizsgálni lett-e volna más lehetősége megvédenie magát.

Egyébként ha katona leszel akkor fel sem merül ilyen benned, bár vannak minden alakulaton belül összezördülések, de éles helyzetben csak magadra, a fegyveredre és a társaidra számíthatsz, nagyon erős a bajtársiasság.

2020. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem merült fel bennem hogy megtenném-e.

Senkinek semmi köze hozzá, de megvisel akármilyen emberi halál. Nem rinyálok meg nem borzalmasan visel meg, nem arról van szó csak valamiféle együttérzésnek mondanám. Csak hallottam erről nem hittem el, ezért kérdeztem meg. Igen szeretnék annak menni, azaz bevonulni. Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 25. 17:18
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
A szocializmusban úgy mentek a lőgyakorlatok, hogy élesre töltött kibiztosított pisztollyal ott állt a tiszt a kopasz mögött és ha a céltáblán kívül másra is ráfogta a gépfegyvert akkor jaj volt neki...
2020. febr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os! És akkor a katonai törvényszék halálra ítélte azt a tisztet.
2020. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Volt katonák mondták, hogy így ment! Többen is.


lehet hogy neked nem tetszik de így volt

2020. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#2


Önvédelemből bárkit lelőhet.


Még akár én is. Igaz akkor egy másik eljárás keretében meg fogják kérdezni, hogy mit keresett nálam egy pisztoly, de önmagában az önvédelemért nem jár büntetés.

2020. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy senkit, mert az önvédelmen kívül kérdezi.
2020. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!