Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Francia Légióban házasság,...

Francia Légióban házasság, család?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Engem nagyon érdekelne, hogy a Légióban mennyire számít a családi állapot. Nyilván gondolom az első 5 év alatt ki van zárva a házasság, de ha valaki eleve úgy jelentkezik oda, hogy házas? Illetve mivan akkor, ha valakinek gyereke van már? Ez hátrányt jelent? Vagy talán számomra a legfontosabb kérdés. Ha a barátom kimegy és én kimegyek vele Franciaországba, hiszen addig én is tudok dolgozni valamit külföldön, akkor mennyi időt tudunk együtt tölteni? Azt tudom, hogy az első 3-4 hónapban kapcsolatba sem lehet vele lépni, de utána mennyi szabadideje van, mennyit lehet vele találkozni? Illetve neki 5 éven keresztül a laktanyán kell élnie vagy ki is költözhet onnan valamennyi idő után és élhet-e külön lakásban?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. márc. 9. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kizáró tényező hogy házas, de annyira nem is örülnek neki. Egy légiósnak a légió a családja. Szinte semennyi időt nem fogtok tudni együtt tölteni, csak azt az időt amit esetenként kimenőre kap (hetente pár nap, illetve rendes éves eltáv 1-2 hét). A tiszt az más, de ők francia állampolgárok.
2020. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kizáró ok a házasság, viszont csökkenti az esélyeket a bejutásra. Ha van gyereke, akkor van gyereke. Ez akkor fog számítani, amikor megengedik neki, hogy bejelenthesse a cégnél, hogy neki van gyereke és erre kap némi jutalékot. A szabályok évről-évre enyhülnek, most talán már nincs 1 hónap se, hogy valaki fel tudja venni a kapcsolatot a családjával. A munkaidő 18 óráig tart, viszont szabadideje az embernek csak a parancs kiadása után van(ált 18 ig az is kijön, de csak ált.). Ha terepen van, akkor nincs szabadidő, viszont telefon megengedett.

A hétvégék szabadok, feltéve ha nincs beosztva szolgálatra.

Hivatalosan a laktanyában van a bejelentett címe, viszont reggel 6-ig ott tartózkodik, ahol akar.

Évi 45 nap szabadságra jogosult, viszont ezt csak a 3. év után szokták mind kiadni.


"Nyilván gondolom az első 5 év alatt ki van zárva a házasság"

Nem egészen, amint altiszti rangba kerül már házasodhat, és kint is lakhat.

Egy új szabályozás értelmében, ami 2020 06 01-től fog érvénybe lépni, pedig minden légiósnak lehetősége van házasodni, bejelenteni a gyermekét és autót vásárolni, aki:

-RSM-el rendelkezik, azaz már vissza kapta a civil nevét

-Tizedes rangban van

-3 évnél több szolgálati idővel rendelkezik

2020. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2020. márc. 11. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!