Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a hivatásos és...

Mi a különbség a hivatásos és a nem hivatásos honvéd katona között?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom a nem hivatásosnál nem kell rendvédelmi iskolát elvégezni, lehetsz asztalos, informatikus, stb..

Míg a hivatásos katona olyan iskolát végzett. (javítsatok ki ha nem így van) Az érdekelne hogy a kettő közt mi a különbség?



2020. ápr. 19. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Egyiknél sem kell. Lehetsz hivatásos sima "civil" diplomával, utána úgyis alapkiképzéssel kezdődik. Hogy egy példát mondjak a katonaorvosok is normál orvosit végeznek, nincs külön "katonaorvosi" egyetem.
2020. ápr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hivatásos meghatározatlan időre - alapesetben nyugdíjazásáig - szolgál, míg a szerződéses megahatározott időre szerződik.

Katonai szakmai képzettséget mindkettőnek meg kell szerezni, függetlenül a polgári végzettségtől.

2020. ápr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan én sem tudom, de szerintem a kérdező jól sejti, a 1., 2.válaszoló téved, mert nem egyforma a két státusz, nem csak az elnevezésük különbözik. Jogaik és kötelezettségek is eltérőek. Ha le akar szerelni, vagy szolgálat lakást szeretne, misszióba megy, nyugdíjba megy, állást váltana, vagy épp el akarják bocsátani, nem teljesen egyformák a jogszabály adta lehetőségeik.

A hivatásosok alkotják a hadsereg gerincét, katonai iskolát végeztek, határozatlan idejű a szerződésük.

2020. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Pontosan én sem tudom, de szerintem a kérdező jól sejti, a 1., 2.válaszoló téved, mert nem egyforma a két státusz,"


Na szóval hol téved az 1., meg 2. válaszoló?

Az, hogy nem lett beidézve a teljes 2012. évi CCV. törvény, attól tévedés még nincs.

Mivel a kérdező az iskolára kérdezett rá, erre ment a válasz is.

2020. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Megkövetem az 1-es és a 2-es válaszolót, nem tévedtek semmiben! Ugynakkor a kérdés nem kifejezetten a tanulmányokra vonatkozott. A kérdező arra kíváncsi, hogy mi a különbség a hivatásos és a nem hivatásos (szerződéses) katona között. És továbbra is fönntartom (bár nem tudom pontosan), hogy igenis van különbség a hivatásos és a szerződéses katonai státusz között, feltételeztem, akár a javadalmazásban, a különböző kiegészítő juttatások terén is.
2020. ápr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy van különbség, igen sok, és nem csak a neve, de ezt itt részletezni kicsit sok lenne.

Erre a legegyszerűbb válasz az ami a 2. hozzászólásnál fogalmazódott meg. A ht az meghatározatlan időre, általában nyugdíj jogosultságig szolgál, a szerződéses pedig határozott időre köt szerződést, pl 5 évre.

2020. ápr. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!