Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszország most hogyan tudja...

Oroszország most hogyan tudja elérni a Dnyeszter-menti Köztársaságban lévő bázisait, ottani katonáit?

Figyelt kérdés

Úgy tudom 2015 óta Ukrajna, Románia, Moldova lezárta határait az orosz katonai konvojok előtt, nem engedik őket átvonulni és a légterüket is lezárták az orosz katonai repülőgépek előtt.

Így bajos lehet Transznisztriába a katonák, kontingensek cseréje, fegyver és egyéb utánpótlás szállítása.



2020. ápr. 25. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Átengedik őket csak most kicsit keménykednek. Szíriába hogy dobják át a erősítést? Törökország is átengedi a légteret is meg a Boszporuszon is az orosz erőket pedig NATO tag.
2020. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Szíriába hogy dobják át a erősítést? Törökország is átengedi a légteret is meg a Boszporuszon is az orosz erőket pedig NATO tag."


Szíriának van tengerpartja, így egyszerűbb a helyzet. A szállítmányok főleg hajókon érkeznek. A Gibraltári-szorost, Boszporuszt nemzetközi szerződések miatt nem zárhatják le.

Törökország nem engedi át a légterén az orosz katonai repülőgépeket és amerikai nyomásra Bulgária is megtiltotta ezt. Így Oroszországból repülővel a Kaszpi-tengeren át, Irán, Észak-Irak útvonal maradt csak Szíriába.

2020. ápr. 25. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:

ez ugyan így eszembe jutott nekem is csak nem akartam kiírni, fogalmam sincs, hogy lehet, biztos nem engedik be őket, lehet az Aerofoltot mint polgári gép beengedik és úgy oldják meg


Szíria teljesen más ilyen szempontból...

2020. ápr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!