Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A XX. Század legnagyobb...

A XX. Század legnagyobb hadihajói melyek voltak? Ha írni nem akartok, listákat, vagy fényképeket tudnátok linkelni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 1. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Muszasi és a Jamato, ha csatahajóra gondolsz, úgy rémlik. Majd rákeresel.
2020. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 LazyJones ***** válasza:
Ha hadihajókról van szó úgy általánosságban, akkor az amerikai reülőgép-hordozók vannak a toppon. Egész pontosan a Nimitz osztály, ha jól tudom.
2020. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jamato volt a legnagyobb ha jól tudom
2020. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem egy - "melyek".


Ezért áll az a kérdésben, hogy ha nem akartok írni, nekem jó, ha linkeltek listákat. Csak legyen!

2020. máj. 1. 14:33
 5/7 LazyJones ***** válasza:
2020. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legnagyobbak jelenleg a Nimitz osztályú repülőgép-hordozók, összesen 10 db. Ebből a Nimitz a legkisebb. A másik 9 db 100.000 tonna vízkiszorítású és 332,8 m hosszú.

[link]


A csatahajók közül a Yamoto osztály volt a legnagyobb vízkiszorításra. De hosszra a New Jersey osztály.

2020. máj. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fenti válaszolók tökéletesen jó linkeket küldtek nem ismételném meg őket. Annyit tennék hozzá, hogy bár csatahajóból az említett Yamato és Muszashi volt a legnagyobb, de elég dicstelen véget értek. Egyetlen ágyúlövés nélkül süllyesztették el őket a levegőből. A XX. században a csatahajók kora leáldozott, egyetlen ország sem tart már hadrendben, ha jól tudom csak az USA-ban van kettő db kivont, tartalékba helyezett Iowa osztályú csatahajó.
2020. máj. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!