Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tartalékos katonák miért nem...

Tartalékos katonák miért nem sportolnak?

Figyelt kérdés

Itt a városunkban a nyilvános toborzónapokon a helyi területvédelmi tartalékosok megjelennek a plázában a sátrukkal meg szórólapjaikkal, de nem láttam köztük egyet sem aki fizikailag edzettnek vagy jó erőben lévőnek tűnt volna.


Pocakos, hajlott hátú, betegeskedő, bárgyú tekintetű emberek voltak. Többet ismerek is, az egyik helyi újságban szerkesztő, egy másik segédmunkás stb.


Több más fiatalt is próbáltak toborozni katonának, de én nem mentem oda mert már a megjelenésük sem volt meggyőző.


Tényleg nem bántásból mondom, de azért fontos lenne hogy aki katona az azért aktívan sportoló, fizikailag terhelhető ember legyen és ez látszódjon a külsején is.



2020. máj. 5. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Óriási szerencse, hogy ezt nem a szocializmusban írod, mert ha valaki párttitkár elolvasta volna, akkor járhattak volna a féligrokkant ötvenes családapák gimnasztikázni a reggeli műszak előtt. :D
2020. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak halkan jelzem, hogy RENGETEG aktív, szerződéses és hivatásos katona, és rendőr sem sportol.


Idehaza nincsenek olyan szigorú erőnléti követelmények, ráadásul nem engedheti meg magának a sereg és a rendőrség, hogy ilyenek miatt kirakjon embereket.


Meg ott vannak a női rendőrök és katonák. 160 centi, 40 kiló, műköröm, póthaj. Oké, hogy mondjuk eljár futni, de sérültet cipelni, kiütni valakit, berúgni egy ajtót,...


Meg miből látni, hogy valaki sportol? Hogy ki van kokszolva?


Eric-ről megmondanád, hogy mit tud?

https://www.youtube.com/watch?v=XFsozl4Ai1g

2020. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 1


:D


Egyébként mi a véleményed? Szerinted ez a részemről hülyes kérdésfelvetés vagy szerinted is alapkövetelménynek kéne lennie katonáknál a sportos, fitt életmód és erőnlét? Még akkor is ha irodai szolgálatot lát el?

2020. máj. 5. 21:32
 4/7 A kérdező kommentje:

# 2


Az biztos hogy aki komolyan sportol akár csak hobbiból az nem túlsúlyos és nincs sörpocakja.

2020. máj. 5. 21:33
 5/7 A kérdező kommentje:

# 2


Ez a példa hogy a ringben az elhízott bokszoló tud e verekedni ez katonai képességekre szerintem nem jó párhuzam.


Amit az Eric tud az kocsmában nyilván jó, de mondjuk teljes menetfelszereléssel menetelésnél nyilván semmit nem ér.

2020. máj. 5. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak mondom,hogy a hivatásos katonáknak minden évben van szintfelmérő.Eddig elég sokan ki tudták bulizni.A szerződéses is,aki az utcáról bemegy katonának,az is lehet tartalékos.Viszont ezeknek nincs évente ilyen szintfelmérő.Javarészt ilyeneket láthattál.
2020. máj. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Papíron alap az egészséges életmód.

Gyakorlatilag a parancsnokunk volt a legjobban elhizva.

14 év alatt hivatalosan kb 300 fekvotamaszt ha csináltam. Logisztikai alakulat vagyunk, meg is mondták a nagykutyak hogy az a lényeg hogy a feladatunk legyen elvegezve, nem az hogy hány centis a bicepszed.

A gepfegyverrel meg az 50 kilos Irénke is ugyanugy tud célba lőni mint a 90 kilos kollégák.

Azt meg ne felejtsük el hogy 100 katonabol max 30-40 harcos.

2020. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!