Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ezt jól értem az egyetemi...

Ezt jól értem az egyetemi követelménynél?

Figyelt kérdés

A felvi.hu-n a Nemzeti Közszolgálati Egyetemhez az van írva hogy: Érettségi vizsgakövetelmények a pontszámításhoz: alkalmassági vizsga (Alk) és

kettőt kell választani: belügyi rendészeti ismeretek v. katonai alapismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(13) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(14) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni). Ezek szerint akkor nem kötelező pl katonai alapismeretekből érettségizni, hanem elég ha csinálok egy emelt matek és informatika, valamint közép magyar, töri és angol érettségit? Emellett persze ott vannak az alkalmassági vizsgálatok azzal tisztában vagyok.



2020. máj. 28. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen mert a matekot a törit és a magyart is elfogadják és mivel a matek az emelt már tehát minden követelmény teljesítve van. (2 a felsorolt listából, és abból a 2-ből egy emelt)
2020. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól érted. A két szaktárgy azok "kedvéért" van a listában akik rendészeti v. katonai szakközépből érettségiznek, de ez nem feltétele a Zrínyinek.
2020. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!