Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az orosz AKM bajonett kompatib...

Az orosz AKM bajonett kompatibilis a magyar AK63D típusú gépkarabéllyal?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék jelentkezni a seregbe lövésznek, de nem tudom biztosra, hogy passzolni fognak-e a szovjet cuccaim (bajonett, tisztító készlet, szíj) a magyar karabélyra.

19/F



2020. júl. 2. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az általános orosz "drótvágós" orosz bajonet ugyanolyan felfogatású, mint a magyar AKM szurony. Az ok.

Viszont ha az orosz AK bajonetre gondolsz (a kétélű, tényleg csak szurony) kivitel, az nem rögzíthető az AK63F-re vagy AMMSZ-re

2020. júl. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ^^
2020. júl. 3. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lényeges, hogy passzol-e? A sereg adja a felszerelést, nem te viszed. Egyébként szolgálatra már nem AMD-t fogsz kapni, hanem az új Bren gépkarabélyt, ahhoz meg nem lesz jó.
2020. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazság szerint 4 fegyver van, amihez tényleg értek és bármikor kézbe veszem. Ebből 2 orosz, egy magyar, egy pedig csehszlovák.

Félautomata pisztoly: Makarov (9x18)

Nagyobb méretű géppisztoly: Szudajev (7.62x25)

Kompakt géppisztoly: VZ-61 Skorpió (7.65x17)

Gépkarabély: AK-63D (7.62x39)

+1; géppuska/golyószóró: PKM (7.62x54)

Én már csak ilyen régimódi vagyok, de tudom is, mit csinálok. Ezeket az új csudákat nem vagyok hajlandó kézbe venni. Mindig mondtam, hogy a jó fegyver NEM műanyagból készül. Műanyaggal elveszíteni szokás az aktuális háborút, míg acéllal megnyerni. Lásd: Vietnám (M-16 vs Kalasnyikov).

Plusz a legjobb barátom is nemrég tette le az esküt és bizony azt mondja, hogy szerencsére még mindig AK-t nyomnak a kezükbe..

2020. júl. 4. 04:30
 5/8 BlackSword ***** válasza:
Mucika, Vietnámot nagyon nem a hadsereg vesztette el... az igaz, hogy az ak-k jó fegyverek, meg minden, meg a hülye is tud vele bánni, de azért ne becsüld le a fekete puskát, mert nem brahiból terjedt el a használata...
2020. júl. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Biztos XD
2020. júl. 5. 22:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig párszázezer AK-ra alapozott gerillahadsereggel kiűzi bármelyik világhatalmat. Most pl. az USA-t Afganisztánból.

Az USA-nak az Afganisztán elleni közel 20 éves háborúja, 2 000 milliárd dollárba került, eredménye 70 ezer ellenséges harcos elpusztítása, meg még 40 ezer civilé (meg még 70 ezer baráti afgán harcos halott).

Azaz egy ellenséges harcos elpusztítása 28,5 millió dollárba került az amerikai adófizetőknek. 2001-ben 21 millióan laktak Afganisztánban, most 38 millióan.

2020. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosítva 39 millióan, a 38 millió tavalyi adat volt.
2020. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!